Teknoloji

Samsung yeni sürat rekoru kırdı!

İletişim teknolojileri süratle gelişmeye devam ediyor. Bu mevzuda yaşanan en süratli gelişme ise 5G alanında karşımıza çıkıyor. Çalışmaları büyük bir süratle devam eden 5G ilişki teknolojisi, şimdi tüm dünyada yaygınlaşmış değil. Bir yandan 6G çalışmaları yapılırken, başka yandan 5G teknolojisi de gelişmeye devam ediyor.

Teknoloji yatırımlarına sürat kesmeden devam eden Samsung, 5G konusunda da değerli bir muvaffakiyete imza attı. Güney Koreli üretici, 5G mmWave ağı üzerinden rekor seviyede transfer suratlarına ulaştıklarını duyurdu.

5G alanında yapılan testler Avustralyalı NBN ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Avustralya devletine ilişkin olan NBN ülkede toptan açık erişim bilgi ağı sunuyor. Şirket, gelişmekte olan 5G ağından en âlâ biçimde yararlanmak için çeşitli yazılım geliştirmelerini kullanıyor.

Yapılan açıklamaya nazaran saha testleri sırasında aygıtlar ortalama 1,75 Gbps indirme suratına ve 61,5 Mbps ortalama yükleme suratına ulaştı. En yüksek indirme suratı ise 2,7 Gbps’ye ulaştı. Bu ölçü ise etkileyici bir formda 10 km’lik bir arada olan kaynaktan elde edildi.

Samsung ve NBN, yeni kilometre taşının sırf ağır kentsel alanlarda değil kırsal alanlarda da 5G ağlarının geliştirilmesinde kıymetli bir adım olduğunu söylüyor. Başarılı testler, 5G ağının gelecekte büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Dikkatleri üzerine çekti

5G teknolojisinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda da değerli adımlar atılabilir. İnternet suratı da bu bahiste epeyce büyük bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. Hem de 10 kilometrelik uzaklıktan elde edilen 1,75 Gbps’lik ortalama indirme suratı epey dikkat cazip görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom