Telefon

iPhone 14 toplam üretim adedi azalmaya devam ediyor!

Apple, iPhone 14’ü tanıttığından bu yana meselelerle devam ediyor. Şirketin Pro modelleri dışında neredeyse iPhone 13‘ün devamında olan iPhone 14 modeller birçok etraftan reaksiyon toplamıştı. Telefonların satışları da bu durumu destekliyor.

iPhone 14 üretimi 3 milyon adet azaltılıyor

Özellikle iPhone 14 Plus hayli düşük satış sayıları ile üretim hayatına başlamıştı. Birebir vakitte standart iPhone 14 modeli de satış manasında epeyce gerilerde kaldı. iPhone 14 Pro modellerinin gösterdiği muvaffakiyete karşın Apple, iPhone üretimini bir defa daha azaltma kararı aldı.

Telefonlardaki bu düşük talebin yanı sıra Çin’in Zhengzhou kentinde devam eden COVID-19 salgını da telefon üretimini epey makus etkilemiş durumda. Birinci olarak iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için daha düşük üretim adetlerinin düşeceği söylenirke, artık de öbür iPhone modellerinin üretim sayılarında benzeri bir düşüş yaşanacak.

Apple’ın toplamda 90 milyon adet üretilecek olan iPhone 14 ve 14 Plus modellerinin üretim sayısını 87 milyona çektiği belirtildi. Epey başarısız satış sayılarına ulaşan bu iki model için üretim sayılarının düşürülmesi beklenen bir sonuçtu.

Bilindiği üzere bu iki model yeni kuşakta A15 Bionin işlemciyle yoluna devam ediyor. Bu işlemci yeni kuşak telefonlar için elden geçirilmiş olsa da yeniden de beklenen performans artışını yansıtmıyor. Bunun yanı sıra Pro modellerinin bilakis standart modellerde çentikli tasarım kullanılmaya devam ediyor.

Hem performans hem de tasarım manasında iPhone 14 Pro modellerinin gerisinde kalan iki telefon beklendiği halde başarılı satış sayılarına ulaşamadı. Bunun bir sonucu olarak da modellerinin üretimi gün geçtikçe azaltılıyor.

Görünen o ki iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri ortasındaki makası artırmak Apple’ın istediği sonuçları doğurmadı. Pekala siz iPhone 14 modellerinin üretim sayılarının azaltılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/