Teknoloji

Google, Android 13 güncellemesini yayınladı!

Google, Pixel aygıtlarla birlikte Android 13 sürümünü piyasaya sürmüştü. Kimi yeniliklere konut sahipliği yapan Android 13 doğal olarak birtakım yanılgıları da beraberinde getirdi. Google, klasik bir biçimde her ayın birinci pazartesi gününde olduğu üzere Android güncellemesini paylaştı.

Android 13 Kasım ayı güncellemesi yayınlandı

Google, Pixel telefonları için Kasım ayı güncellemesini geçtiğimiz gün yayınladı. Kasım ayı güncellemesi, Android 13 QPR1 ismi ile açık beta testinde olan Aralık ayında yapılacak büyük güncelleme paketinden evvelki son kusur güncellemesi olarak nitelendirilebilir.


Temsili

Kasım ayı ile birlikte yayınlanan güncellemenin yakın vakitte aktüel bütün Pixel aygıtlara gelmesi bekleniyor. TP1A.221105.002 kod ismi ile sunulan güncelleme yakın vakitte Pixel 7 ve Pixel 7 Pro hariç tüm aygıtlara gelecek. Pixel 7 ve 7 Pro ise TD1A.221105.001 güncellemesini alacak.

Yeni güncelleme telefonlarda yaşanan aşikâr başlı sıkıntılar üzerine ağırlaşıyor. Pixel 6, 6 Pro ve 6a’da belli uygulamalar yüklenirken artan güç tüketimine neden olan sorunun yeni güncelleme ile birlikte çözülmesi bekleniyor.

Diğer yandan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da Fotoğraflar uygulamasının kimi düzenleme özelliklerini kullanırken çökmesine neden olan bir sorun da güncellemede ele alınıyor. Bunun yanı sıra Pixel 7 ve 7 Pro’da ekranın güç harcama düzeyi de optimize edilecek.

Pixel aygıtlar Aralık ayında ise uzun vakittir test edilen ve şu anda açık beta testinde olan QPR1 güncellemesine kavuşacak. Bu sürüm ile birlikte Android 13’te meydana gelen birçok sorun ve kusur düzeltilecek. Büyük yama öncesinde Google ortada bir diğer küçük yama daha yayınlayabilir.

Elektronik aletlerdeki yeni işletim sistemleri birinci etapta her vakit sancılı bir süreçten geçiyor. Android 13’ün de şu an bunu yaşadığını söylemek mümkün. Pekala siz yeni Android 13 ve yapılan güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi