Telefon

Samsung’dan 360 derece katlanabilen yeni ekran!

Samsung, katlanabilir ekran teknolojisine yönelik yatırımlarını artırıyor. Samsung Display, “Flex In and Out” ismi verilen 360 derecelik menteşeye sahip katlanabilir OLED panelini duyurdu. Yeni tasarım, panelin hem içe hem dışa katlanmasına müsaade veriyor. Bu sayede mevcut katlanabilir telefonlar üzere açılarak büyüyebilir yahut daha da küçültülebilir.

Samsung Galaxy Z Fold 5, Flex In and Out ekran mı olacak?

Samsung Display, yeni katlanabilir ekran prototipi Flex In and Out ile merak uyandırıyor. İçe ve dışa gerçek katlanabilen ekran, katlanabilir dalının en büyük meselelerinden biri olan menteşe kalınlığının önüne geçebilir.

Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisinin katlanabilir ekranlarında besbelli bir menteşe farkı bulunuyor. Flex In & Out paneli ise daha büyük bir katlama yarıçapına sahip olduğu için menteşenin kalınlığını azaltıyor. Samsung bu menteşeye “water-drop (damla) menteşe” ismini veriyor.

Bu prototip ekran, Z Fold serisiyle benzerlik taşıyor ve Z Fold5 ile kullanıcılara sunulabileceğine dair savlar da var. Fakat bu, kimi meseleleri beraberinde getiriyor. Örneğin katlanabilir ekranların üst katmanı hala plastik ve çizilmelere karşı savunmasız.

Galaxy Z Fold serisi içe gerçek katlanarak bu tehlikeden kaçınabiliyor. Fakat Flex In and Out panelini dışa hakikat katlarsanız, esnek OLED korunmasız kalacak. Telefonu bu halde kullanmak ise ekranın çizilmesine yol açacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al