Telefon

Twitter’a bir güncelleme daha! Instagram’a benzeyecek

Twitter’ı satın almasının akabinde pek çok mevzuda yenilik yapan Elon Musk, platformda yaptığı değişiklikler sebebiyle tartışma konusu oldu. Artık ise arayüz değişikliği için yeni bir Twitter güncellemesi yapan milyarder, bugün itibariyle App Store’da yayınlanacak güncellemeyi açıkladı. İşte haberin detayları…

Twitter güncellemesi duyuruldu: Artık kaydetme butonu var!

Instagram’daki kaydetme butonuna emsal olarak Twitter, artık daha sonra okuyabilmek için tweetleri kaydetmemize müsaade verecek. Açıklamaya nazaran kaydettiğimiz içerikler, beğenilerin tersine gizli olacak. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde arayüz değişikliği ile birlikte gelen ”Sana özel – Takip edilenler” kısmına yeni bir sekme daha ekleniyor.

Öyle ki artık seçtiğimiz hesapların tweetler’ini ana sayfa arayüzümüzde kaydırarak görebileceğiz. Ünlü milyarder açıklamasında, kullanıcıların Twitter tecrübelerini geliştirmek ismine bu üslup güncellemeleri yaptıklarını belirtti. Paylaşım, Twitter takipçilerinden çoğunlukla olumlu dönüş aldı. Güncellemenin Android tarafına ne vakit geleceği ise şu anlık belirsiz.

Elon Musk, tweetlerinde şu sözleri kullandı:

”Twitter uygulama güncellemesi artık App Store’da ulaşılabilir durumda! Az evvel yayınladığımız büyük Twitter güncellemesi, artık tweet detayları sayfasından tweet’lere yer işareti koyabilmenizdir. Ayrıca gelecek güncelleme ile birlikte tweet’iniz yer imlerine eklenmişse, ‘sessiz beğeni’ olarak pahalandırılacak ve beğeni sayınızı artıracaktır.

Twitter tecrübenizi geliştirmek için sabitlenmiş listeleri kullanın!

  • 1. Profil sayfanızda Listeler’e dokunun.
  • 2. Takip edilecek hesapların listesini oluşturun.
  • 3. Sabitleme simgesine dokunun.

Bu, arayüzdeki Sizin İçin, Takip Edilenler ve Listeler ortasında sola/sağa kaydırmanıza imkan tanır.”

Son getirdiği arayüz güncellemesinin akabinde pek çok reaksiyon alan Elon Musk, uygulamada daha fazla yenilik yapmakta tereddüt etmiyor. Geçtiğimiz ay yaptığı anket sonucunda istifa edeceğini açıklayan milyarder, ”Yerime geçecek yeni birini bulduğum an işi bırakacağım.” demişti. Bu mevzuda şimdi yeni bir gelişme yaşanmadı.

Peki sizler bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın getirdiği yeni Twitter güncellemesi başarılı mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking