Teknoloji

Samsung’dan ayna üzere ekran: 2000 nit parlaklık ve ötesine!

Koreli üretici Samsung, CES’te tanıttığı yeni jenerasyon taşınabilir ekranı ile adeta çağ atlamış desek yeridir. Firmanın tanıttı bu ekran yüksek düzey parlaklığı geliştirilmiş teknolojiler ile sunmayı hedefliyor.

Samsung’un ekranları öteki birçok telefon üreticisi için değerli çünkü firmanın ekranları kimi Apple iPhone ve Xiaomi üzere akıllı telefonlarda kullanılıyor.

Samsung Ayna üzere manzara evresini gerçekleştirebilir

Koreli üreticinin şu anda en düzgün telefonu olan Galaxy S22 Ultra‘nın en yüksek parlaklığı tam olarak 1750 nit. Yeni geliştirilen ekran sayesinde bu sayı 250 nit daha arttırılarak 2000 nit düzeyine çıkarılmış. Böylelikle S22 Ultra’dan daha yüksek imaj parlaklığı elde edilmiş.

Samsung, CES sunumlarında iki adet ekran sergiledi. Biri şuanda kullanılan klâsik ekran olurken, çabucak yanında ise UDR 2000 sertifikalı ekran yer alıyor. Samsung, UDR’nin ne olduğunu şimdi açıklamadı, fakat bunun Samsung’un yeni bir ticari görüntülüme markası olduğunu varsayabiliriz.

UDR, Ultimate Dynamic Range manasına geliyor olabilir. Tabi bu yalnızca kestirim. Firma ilerleyen haftalarda bu teknolojiyi daha detaylı olarak kamuoyuna açıklayacaktır. Teknolojiyi iddia etmek sıkıntı olsa da Samsung’un taşınabilir aygıtlar için ilerleyen vakitlerde eksiksiz bir ekran sunacağını öngörebiliriz.

Samsung’un yeni ekranı hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking