Telefon

Gigabyte, yeni AORUS modellerini CES 2023’te tanıttı!

5 Ocak tarihinde başlayan CES 2023 fuarı sürat kesmeden devam ediyor. Aktiflik kapsamında dünyanın dört bir yanından teknoloji şirketleri en yeni eserlerini ve teknolojilerini sergileme imkanına sahip oluyorlar. Bu noktada ön plana çıkan şirketlerden birisi de Gigabyte demek mümkün. Tayvan merkezli firma kısa bir müddet evvel Gigabyte AORUS 15X ve 17X modellerini vitrine çıktı. Pekala dizüstü bilgisayarlar kullanıcılara neler sunuyor?

Gigabyte AORUS 15X ve 17X özellikleri

Kısa bir mühlet evvel teknoloji tutkunlarına kapılarını açan CES 2023 fuaruında Gigabyte, oyun odaklı AORUS markası altında iki yeni dizüstü bilgisayar duyurdu: Gigabyte AORUS 15X ve 17X. Bu noktada iki dizüstü birkaç kritik ayrıntı dışında birbirinin birebiri.

Gigabyte AORUS 17X, QHD çözünürlüklü 240 Hz yenileme suratı sunan 17,3 inç panele sahip. Öte yandan AORUS 15X ise 15,6 inç ekran boyutu dışında başka modelle birebir ekran özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Birebir vakitte alüminyum alaşımlı bir kasaya sahip dizüstü modellerinin kalınlığı ise 21,8 mm.

İki model işlemci tarafında birbirinden ayrılıyor. Çünkü AORUS 17X Intel Core i913950HX ve AORUS 15X ise Intel Core i9-13900HX yongasından güç alıyor. Bunun dışında birincisi 16 GB GDDR5 RTX4090 GPU, ikincisi ise 8 GB GDDR6 RTX4070 GPU’ya konut sahipliği yapıyor. Aorus 17X’in 175W’a kadar azamî Toplam Grafik Gücü (TGP) sağladığı argüman ediliyor. Bununla bir arada ısı dağılımı için bir buhar odası ve çift fanlı bir Windforce Infinity soğutma teknolojisi aygıtta mevcut.

Gigabyte AORUS 17X ve 15X, kutudan çıkar çıkmaz Windows 11 işletim sistemini çalıştıracak. 99Whr pille kullanıcı karşısı çıkan dizüstüler 64 GB’a kadar DDR5 RAM ve PCIe Gen4x4 SSD dahili depolamaya sahip.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking