Teknoloji

Samsung’un yolunda: OnePlus güncellemeleri hızlandırıyor!

Günümüzde akıllı telefonlar ortasındaki fark gitgide azalıyor. Birçok marka, son vakitlerde kullanıcıların daha uzun müddet kullanım sağlaması için daha uzun yazılım dayanağı sunuyor. Bunlardan biri de OnePlus oluyor. Şirket, piyasaya süreceği belli telefonların dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi alacağını duyurdu.

OnePlus, 2023 ve sonrası modellerinde dört büyük güncelleme sunacak

Son vakitlerde akıllı telefon OEM’leri, daha fazla kullanıcı çekmek için yazılım ekosistemini de güçlü hale geldi. Yazılım dayanağını uzatan markalardan biri de OnePlus oldu. Yaptığı duyuruyla birlikte kimi modellerin dört büyük Android güncellemesi alacağını belirtti.

Daha öncesinde sırf iki büyük güncelleme alan bu telefonlar Samsung sayesinde değişmeye başladı. OnePlus’ın bu adımı ise sırf 2023 ve sonrasında piyasaya süreceği bazı modellerde geçerli. Bunların yanı sıra şirket, beş yıla kadar güvenlik güncellemesi de sağlayacak.

Yakın vakitte gelecek olan OnePlus 11 de bu yazılım takviyesinin bir modülü olacak. Model, OxygenOS 13 ve Android 13 ile gelecek. Bu da modelin her geldiği vakit Android 14, Android 15 ve Android 15 güncellemelerini de alacağı manasına geliyor. Güvenlik güncellemeleri ise iki ayda bir gelecek.

Genel olarak bakıldığı vakit OnePlus’ın yavaş yavaş geliştiğini söylemek mümkün. Kimi serilerin alabilecekken tek bir güncelleme almalarını ya da orta sınıf OnePlus telefonları zayıf bir tedaviye sahip olmalarını örnek vermek mümkün.

Bir vakitler OnePlus, güncelleme konusunda en uygun şirketler ortasında yer alıyordu. Fakat bunun en değerli nedeni de pek çok şirketin makus olmasıydı. Çinli marka, eser seçeneğini artırmaya başlayınca rekabet konusunda da geri planda kaldı. Attığı bu yeni adımla birlikte de kendini geliştirmeye başladığını görüyoruz.

Peki, siz OnePlus güncelleme adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking