Teknoloji

SEC davası devam ederken, Ripple ne durumda?

Yüksek profilli iflas müracaatları ve müteakip piyasa gerilemesi üzere son kripto piyasası olaylarının yanı sıra, sanayinin bir kısmı Ripple’ı ABD Menkul Değerler Borsası Kurulu’na ( SEC ) karşı karşıya getiren devam eden davaya odaklandı.

SEC davası devam ederken, Ripple ne durumda?

İlgili tarafların sıkıntıyı muhtemelen çözeceklerine dair spekülasyonlarla birlikte, davanın artık bir sonuca yaklaştığına dair söylentiler var. Elbette, davanın sonucu genel kripto para ünitesi piyasasını etkileyecektir. Karar, muhtemelen hangi dijital varlıkların Amerika Birleşik Devletleri kanunları uyarınca menkul değer olarak kabul edilebileceğini tanımlayacaktır.

Mevcut durumda, her iki taraf da mahkeme lideri Analisa Torres’ten olumlu bir karar çıkmasını umarak son tekliflerini verdi. Son özette Ripple, düzenleyicinin XRP’nin bir yatırım kontratı olduğunu, lakin “herhangi bir mukavelesi, yatırımcı hakkı ve rastgele bir ihraççı yükümlülüğü olmadan” olduğunu ilan eden bir karara sahip olmayı hedeflediğini savundu.

Ripple’ın baş danışmanı Stuart Alderoty’ye nazaran, son müracaat mahkemenin şirket lehine karar vermesini istiyor. 3 Aralık’ta bir tweet’te avukat, şirketin “tüm kripto sanayisi adına” oluşturduğu savunmadan gurur duyduğuna dikkat çekti.

Ripple’a nazaran SEC, 2013 ile 2020 ortasındaki XRP satışının bir “yatırım sözleşmesi” teklifi olduğunu ve hasebiyle federal güvenlik maddeleri uyarınca bir menkul değer olduğunu kanıtlayamadı. Bu nedenle, blockchain firması “mahkemenin Davalının Önergesini kabul etmesi ve SEC’in Önergesini reddetmesi gerektiğini” belirtti.

XRP Üzerindeki Etkisi

Vaka ilerledikçe, yatırımcılar XRP’nin kıymetini ve sonucun piyasa pahasına nazaran yedinci sıradaki kripto para ünitesini nasıl etkileyeceğini izlemeye devam ediyor. XRP’nin geçmişte mahkemenin Ripple lehine küçük kararlar vermesiyle ralli yaptığını belirtmekte yarar var.

Örneğin, hakim, XRP teknolojisini kullanan şirketlerden ve kripto para ünitesi sanayi kümelerinden destekleyici brifingler kabul ettikten sonra token yükseldi.

Ripple, mahkemenin düzenleyicinin eski Kısım Yöneticisi William Hinman ile ilgili dokümanları saklama teşebbüsünü reddetmesinin akabinde bir galibiyet daha kaydetti. Dokümanlar, Hinman’ın Ethereum’un ( ETH ) menkul değerler olduğunu söylediği bir konuşmasını içeriyordu.

İlginç bir halde, Ripple’ın yasal problemlerine karşın, yatırımcılar şirketi desteklemeye devam ediyor ve Kasım 2022 itibariyle şirketin pahasını 15 milyar dolara yükseltiyor.

XRP fiyat analizi

Küçük yararların, hakim piyasa şartlarına karşın XRP’nin 2022’de yükseliş ivmesini sürdürmesine yardımcı olduğunu belirtmekte yarar var. Basın vaktinde XRP, son 24 saatte yaklaşık %1,5 kayıp kaydederek 0,39 dolardan süreç görüyordu.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, XRP son vakitlerde konsolide olurken, 0,40 dolarlık direnç konumunun altında süreç görüyor. Bilhassa, mevcut fiyat düzeyine bağlı olarak, varlık 0,41 $ düzeyini aşarsa muhtemel bir kırılmaya bakıyor.

Kapak tarafında, 0,38 $ durumunun altına bir düşüş, XRP için yükseliş varsayımını geçersiz kılabilir. Ayrıyeten, token 0,40 dolarlık takviye düzeyini hedeflediğinden, XRP, varlığın Coinbase Cüzdanından çıkarılması üzere gelişmelerden etkilenmemiş göründü.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking