Teknoloji

Xbox kullanıcılarına makus haber: Artırım yağmuru başlıyor

Zam bu günlerde yalnızca ülkemizin değil tüm dünyanın boğuştuğu bir şey. Amerika’dan Almanya’ya İngiltere’den Hollanda’ya bütün ülkelerin birinci gündemi olan fiyat artışı maalesef ülkemizde iki katı tesir gösteriyor. Bunun nedeni ise, birçok alanda ithalat ağır bir ülke olmamıza bağlı olarak kur farkından kaynaklanan ikinci bir fiyat artışının yaşanıyor olması. İşte şayet sıkı bir oyuncuysanız ve bugüne kadar kelam konusu durumdan çok fazla canınızın yandığını düşünüyorsanız, üzülerek söylemek istiyoruz ki bu daha hiçbir şey.

Bizzat Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran, 2023 yılının başından itibaren Xbox oyunlarının tamamına artırım gelecek. Şu an 49,99 dolar ile 69,99 dolar ortasında değişen fiyatlardan satılan Redfall, Starfield, Forza Motorsport üzere oyunların tamamının fiyatı en az 69,99 dolar olacak halde sabitlenecek.

Xbox kullanıcılarına makûs haber: Artırım yağmuru başlıyor

Söz konusu artırımın uzun müddettir bekletildiğini, hatta olağan koşullar altında bugünlerde uygulanması gerekmesine karşın tatil periyodunda oyunseverlerin daha fazla oyun alabilmesi için bundan vazgeçildiğini belirten Micrososft yetkilileri, Ocak ayıyla birlikte artık fiyat güncellemelerinin başlatılacağını belirtti.

Öte yandan artırım beklenen tek şey Xbox oyunları değil tabi ki. Bir mühlet evvel şirket yöneticisi Phil Spencer, Xbox konsollarının da zamlanacağını fakat bunun biraz vakit alacağını söylemişti. İşte o gün başlayan geri sayım devam ederken, artık müddetin git gide kısalmaya başladığını ve yakın vakitte Xbox konsollarına da artırım yapılacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al