Teknoloji

Sıfır arabada ÖTV indirimi bekleyenlere müjde! Modeller aşikâr oldu

Son periyotta sıfır arabada ÖTV indirimi yapılacağına dair keskin bir beklenti oluştu. Elbette bu beklentinin oluşması, ikinci el arabalarda de fiyatların baskılanmasına yer hazırladı. Pekala sıfır arabalarda nitekim ÖTV indirimi olacak mı? Olacaksa da hangi arabaları kapsayacak? İşte bu sorunun cevabı.

Öncelikle şunu belirtelim. Hali hazırda verilmiş iki farklı seçim vaadi bulunuyor. CHP önderi Kılıçdaroğlu 1.6 motor altındaki tüm arabalarda ÖTV’yi düşüreceklerini söylemişti. GÜZEL Parti başkanı Meral Şener ise bu vaadi bir tık daha ileri taşıdı ve ÖTV’yi sıfırlayacaklarını belirtti. Artık gelelim asıl duruma.

Hali hazırda hükümet cephesinden bahis ile ilgili bir açıklama gelmiş değil. Ancak Ankara kulislerinde dolaşan söylentilere nazaran hükümetin de ÖTV ile ilgili çeşitli planları mevcut.

Daha evvel bu hususta kimi ayrıntılar basına sızdırılmıştı. ÖTV indiriminin sadece baz modellerde gerçekleşeceği ve bu indirimden birinci sefer araba sahibi olacakların yararlanacağı belirtilmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!