Telefon

Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak tüm akıllı telefonlar belirli oldu

Mobil işlemci pazarındaki rekabet tüm süratiyle sürüyor. Bu alanda öne çıkan Qualcomm ve MediaTek gibi üreticiler, çok yakında yeni eserlerini vitrine çıkararak akıllı telefonları daha da güçlü hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Qualcomm, kısa müddet evvel Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini vitrine çıkardı. Doğal olarak hangi modellerin yeni işlemciden güç alacağı sorusu akıllara geldi. Bu sorunun yanıtı kısa bir müddet evvel cevap buldu.

İşte Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak akıllı telefonlar

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, kısa mühlet evvel tanıtılan Vivo X90 Pro+ modeliyle birlikte sahne almaya başladı. Fakat görünüşe nazaran işlemci önümüzdeki devirlerde sıklıkla karşımıza çıkacak. Çünkü akıllı telefon şirketleri kullanma konusunda bir oldukça istekli ve bu durum kesimdeki rekabetin bir üst düzeye çıkmasına ortam hazırlayacak.


Snapdragon 8 Gen 2

Tabii aşağıdaki listenin ilerleyen devirlerde genişleyeceğini belirtelim. Lakin yakın vakitte Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle kullanıcıları karşısına çıkacak akıllı telefonlar:

  • Xiaomi 13 serisi (Direkt olarak Xiaomi 14 ismiyle de tanıtılma ihtimali var)
  • Galaxy S23 serisi
  • OnePlus 11 serisi
  • Oppo Find X serisi
  • Red Magic 8 Pro
  • Motorola X40 serisi
  • iQOO 11 serisi

Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile mutabakat sağladı. 4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19 GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanıyor. Qualcomm, yonga setinde Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer veriyor.

Yeni yonga, selefine oranla yüzde 30 performans artışı sağlayacak. Güç verimliliğinde ise yeni modelin yüzde 40 daha âlâ performans göstereceği açıklandı. Qualcomm, yeni işlemcisinde yapay zeka yeteneklerinin bir üst düzeye çıkarıldığının altını çizdi. Doğal lisan sürece (NLP) süreçlerinde anlık bilgi akışı sağlanabilecek. Bir öbür deyişle kullanıcıların konuşmaları anlık olarak başka lisanlara çevrilebilecek.

İşlemcide en değerli değişikliklerden biri ise kamera tarafında gerçekleştirilmiş. Yonga setine 200 Megapiksel dayanağı geliyor. Kullanıcılar, 8K HDR ayarlarda 30FPS görüntü kaydı çekebilecek. Kamera performansını düzgünleştirmek için işlemcide donanımsal yapay zeka takviyesi de mevcut.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking