Teknoloji

Sony Honda Mobility’nin elektrikli arabaları için tarih verildi!

Son yıllarda otomotiv dalında yaşanan elektrikli araba ihtilali tüm süratiyle sürüyor. Birçok araba üreticisi kısa ve uzun vadede yatırımlarını hazırlıyor ya da yeni iştirakler kuruyor. Honda ve Sony, 2022 yılının Mart ayında ortak teşebbüs mutabakatı imzaladıklarını duyurmuştu. Şirketler, Sony Honda Mobility Inc. ismi altında birleşti.

Sony Honda Mobility, 2026 yılında araba satışlarına başlayacak

Elektrikli araba üretimine sürat veren Sony Honda Mobility şirketinin yol haritası belirli oldu. Şirketin lideri Yasuhide Mizunoi, 2025 yılında ön siparişleri almaya başlayacaklarını ve 2026 yılında birinci satışlarını gerçekleştireceklerini söyledi. Ek olarak birinci satış yeri olarak ABD seçildi. Şirket tıpkı vilayet içinde Japonya’da da satışlarına başlayacak.

Yasuhide Mizunoi hususa ait olarak şu tabirlere yer verdi;

Sony Honda Mobility şirketi olarak birinci teslimatını 2026 baharında Kuzey Amerika’da olmasını planlıyoruz. Japonya’da teslimatın 2026’nın ikinci yarısında başlamasına karar verdik. Arabaların sırf fizikî bir ulaşım aracı olarak değil, tıpkı vakitte bir cümbüş ve duygusal alan olması için odaklanacağız.

Yeni şirket, Sony ve Honda’nın kendi alanındaki uzmanlıklarından faydalanarak bölümün en uygunu olmak istiyor. Honda’nın yeni etraf ve güvenlik teknolojilerinden, mobilite çalışmalarından, araç üretim teknolojisini ve satış sonrası hizmet uzmanlığından faydalanılacak. Sony tarafında ise görüntüleme, algılama, telekomünikasyon, ağ ve cümbüş teknolojileri, kullanıcılar ve etraf ile uyumlu yeni kuşak mobilite hizmetlerinden yararlanılması hedefleniyor.


ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, CES 2020’de Sony’nin tanıtım için hazırladığı Vision-S modelinin içerisinde

Sony, daha evvel de otomotiv dünyasına giriş yapacağının sinyallerini veriyordu. O denli ki şirket, CES 2020 ve 2022’de elektrikli konsept arabalarını sergilemişti. Yeni şirketin üretimleri Honda’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 12 tesisinden birinde gerçekleştirilecek. Lakin, üretim hacmi ile ilgili hiçbir detay paylaşılmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom