Teknoloji

Spotify, İstemsizce Windows Sistemlere Otomatik Olarak Yükleniyor

Spotify, birçok kullanıcı tarafından gelen raporlara bakılırsa Windows 10 ve Windows 11 sistemlere ikaz yapılmadan otomatik olarak yükleniyor. Bunun Microsoft tarafından kasıtlı olarak yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Ayrıyeten Spotify’ın Windows sistemlere hangi yolla yüklendiği hala tam olarak bilinmiyor.

Sistemsel bir kusur nedeniyle Microsoft’un ezkaza uygulama mağazası aracılığıyla PC’lere yükleme yapmış olma ihtimali var. Zira Microsoft, Mağazadan indirilen uygulamalar üzerinde sonuncu denetime sahip. Şirket birebir mekanizmayı Candy Crush ve öbür uygulamaları otomatik olarak yüklemek için de kullanıyor.

Spotify uygulaması müsaadeniz olmadan Windows 10 & Windows 11’e yüklenmiş olsa bile istediğiniz vakit kaldırabilirsiniz. Kaldırdıktan sonra emsal bir durum tekrar yaşanmıyor. Tekrar kaldırmak mümkün olsa bile birçok Windows kullanıcısı kendi isteği olmadan sistemine bir uygulama yüklendiğinden ötürü doğal olarak rahatsız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom