Teknoloji

AMD, Yeni Bir ‘AF’ İşlemci Hazırlığında: Ryzen 5 3600 AF

AMD, Rumen perakendeci Intend tarafından listelenen satış sayfalarına bakılırsa Ryzen 5 3600 AF adıyla yeni bir işlemci hazırlıyor. Bildiğiniz gibi Ryzen 3000 serisinde Zen 2 çekirdekleri kullanılıyor. Yeni “AF” ibareli model ise daha gelişmiş Zen 3 çekirdekleriyle gelebilir.

AMD tarafındaki “AF” isimlendirmesini bazılarınız hatırlayacaktır. Aynı isimlendirmeyi ilk olarak Zen muadili ile karşılaştırıldığında yükseltilmiş Zen+ çekirdeklerine sahip “Ryzen 5 1600 AF” modeli ile görmüştük. Bu işlemci, daha düşük fiyat etiketine sahip olmasının yanı sıra Zen+ mimarisi sayesinde neredeyse Ryzen 5 2600 ile aynı performansı sunuyordu.

Zen+ mimarili işlemci birçok oyuncunun sistemine konuk oldu. Sunduğu fiyat/performans oranı gerçekten başarılıydı. Ryzen 5 1600AF ve Ryzen 5 3600AF aslında resmi olmayan bir model adı. Bu tür CPU’ların kutusunda “AF” eki bulunmuyor. Aradaki farkı anlamak için kutunun kimlik koduna bakmak gerekiyor. Perakendeciler ise bu işlemcileri sitesinde “AF” adıyla listeliyor.

Bu yeni model adıyla gördüğümüz ilk liste ve kutu tanımlama numarasının içinde “AF” harfleri yok. Ancak 3600 AF gibi bir model piyasaya çıkarsa bu oyuncular için harika bir haber olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!