Telefon

Spotify podcast’leri denetim altına alıyor!

Spotify, İsveç merkezli bir müzik bilgi akışı ve podcast servisi olarak öne çıkıyor. Platform üzerinde neredeyse sınırsız müzik seçeneği olduğu üzere birçok podcast de bulunuyor. Bu podcast’lerin kimisi kullanıcılar için epey faydalı olurken, bazen ise ziyanlı içerikler de oluşturulabiliyor.

Spotify, ziyanlı içerikleri engellemek için yeni bir adım attı

Platform üzerinde bu üzere ziyanlı içerikleri ortadan kaldırmak isteyen Spotify, podcast’leri denetim edebilecek bir şirket satın aldığını açıkladı. Spotify’dan yapılan açıklaaya nazaran, bünyelerine kattıkları Kinzen şirketi, birden fazla lisanda muhtemel ziyanlı içeriği ve nefret telaffuzunu tahlil etmek için makine tahsili ve insan uzmanlığını kullanıyor.

Spotify, Kinzen’in platformun daha inançlı ve keyifli bir tecrübe sunmamıza yardımcı olacağını belirtti. Kinzenn’in kullandığı teknolojinin bilhassa podcast’ler ve öbür ses formatları için uygun olduğu belirtilirken, Spotify üzerindeki bu tıp ziyanlı içeriklerin denetimi için epeyce değerli olduğu söz ediliyor.

Ünlü platforma, yüzlerce farklı lisanda ziyanlı içerikleri tespit etmenin epey güç olduğunun altını çizerken Kinzen’in bu hususta büyük yardımları olacağını belirtiyor. Buna nazaran, Kinzen, Spotify’ın berbata kullanım ortamını tespit etme ve platformda ortaya çıkan tehditleri belirlemesine yardımcı olacak.

Aslında bu iki şirket 2020 yılından bu yana birlikte çalışıyor. Birinci olarak içerik içerisindeki yanlış bilgilendirmeler için birlikte çalışan şirketler, bilhassa COVID-19 konusunda ortaya atılan kimi yanlış bilgileri bu sayede filtrelerinden geçirebildiler.

Pandemi devrinde Sportify üzerinden birçok yanlış bilgi içerilen podcast yayınlanmış ve platform büyük reaksiyon toplamıştı. Yüzlerce hekim ve bilim insanı, Spotify’ı yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için bir siyaset yürürlüğe koymaya çağırmıştı. Bu gelişmeler üzerine Spotify, podcast kısımlarına COVID-19 ile ilgili çeşitli tedbirler almıştı.

Spotify, Kinzen’i bünyesine katarak gelecekte yaşanabilecek bu çeşit yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu adımın ne kadar faydalı olacağını ise daima birlikte bekleyip göreceğiz. Pekala siz Spotify üzerindeki ziyanlı podcast’ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!