Teknoloji

OpenSea’nin aylık NFT satışları üçüncü çeyrekte %60 azaldı!

Fungable token’lar ( NFT’ler ) 2021’de dünyayı kasıp kavurdu, lakin o vakitten beri, kripto para sanayisinin geri kalanıyla birlikte güç bir devirde yakalanan satış hacimleri düşmeye devam ettikçe ilgide büyük bir düşüşe şahit oldu.

OpenSea’nin aylık NFT satışları üçüncü çeyrekte %60 azaldı!

Dijital koleksiyon eserleri için en büyük pazar olan OpenSea’deki NFT satışları, 5 Ekim’de pazar tahlili platformu Cryptounfolded tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, 2022’nin üçüncü çeyreğinde ikinci çeyreğe kıyasla %60 düşüş gösterdi.

OpenSea NFT satış tablosu. Kaynak: cryptounfolded

Grafiğin gösterdiği üzere, NFT aylık satışları Ocak 2022’de 4 milyarı aştıklarında en yüksek düzeyine ulaştı, lakin Haziran ayında çarpıcı bir biçimde düştü ve o vakitten beri istikrarlı düşüşünü sürdürdü.

Sürekli düşüş

Eylül ayı sonlarında Finbold, Dune Analytics bilgilerine nazaran, NFT aylık süreç hacminin arka arda beşinci ay düşüşle Ocak ayındaki doruğundan bu yana %97 düştüğünü ve Eylül ayında fakat 466 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Ağustos ayının başlarında, bilgiler , kripto bölümünün karşılaştığı değerli zorluklar ortasında dijital koleksiyonlara olan ilgi azaldığından , ikinci çeyrekteki NFT ticaret faaliyetinin zati %40 düştüğünü göstermişti. Tıpkı vakitte, Ağustos ayının sonunda OpenSea’deki NFT süreç hacminin 1 yılın en düşük düzeyine düştüğü de ortaya çıktı.

Bu ortada, NFT’lere olan ilginin azalması, kısmen, insanların büyük çoğunluğunun yahut %64’ten fazlasının, Haziran ayında yapılan bir ankette gösterildiği üzere, sırf daha yüksek bir fiyata satmak ve para kazanmak için dijital koleksiyon eserleri satın almasına bağlanabilir.

Diğerleri (%14,7) bunları “bir topluluğa katılmak ve esnek olmak” için satın alırken, NFT müşterilerinin sadece %12,4’ü dijital sanat koleksiyonu yapmak için satın aldı ve çok küçük bir kısmı (%8,6) oyunlara erişmek için satın aldı. aletler.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi