Teknoloji

Spotify, podcast’leri ile ilgili kıymetli bir adım attı!

Önde gelen müzik akış platformlarından biri olan Spotify, podcast’ler için de kendisini başkan bir platform haline getirmeye çalışıyor ve bunun için şirket bugüne kadar yüz milyonlarca dolar harcadı. Lakin podcastlerde sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunun önüne geçmek için şirket artık yeni bir plana sahip.

Son gelişmede Spotify, şirketin içerik denetleme hizmeti sunan Dublin merkezli bir teşebbüs olan Kinzen’i açıklanmayan bir ölçü karşılığında satın aldığını duyurdu. Liderliği de dahil olmak üzere Kinzen’in tüm takımı artık Spotify’a katılacak.

Spotify, 2020’den beri Kinzen ile ortak çalışıyor ve artık, müzik akışı platformu tarafından satın alındı. Teknoloji, insan uzmanlığının yanı sıra makine tahsilini kullanarak podcast’leri ve öbür sesleri daha uygun denetlemek için kullanılacak.

Spotify, podcast’leri ile ilgili değerli bir adım attı!

Kinzen, 2017 yılında Áine Kerr, Mark Little ve Paul Watson tarafından halka açık konuşmaları tehlikeli yanlış bilgilerden ve ziyanlı içerikten müdafaaya odaklanma misyonuyla kuruldu. Yanlış bilgi risklerine dönüşebilecek gelişen anlatılar ve eğilimler hakkında erken ihtarlar alarak platformların evvelden plan yapmasına yardımcı olan araçlar sunuyor. Tahlil, tıbbi yanlış bilgilendirme, antisemitizm, nefret dolu içerik, iklimle ilgili yanlış bilgiler, şiddet içeren aşırılık ve birden fazla pazar ve lisanda öbür tehlikeli yanlış bilgiler üzere çok çeşitli alanları içeriyor.

Spotify ayrıyeten, şirketin pazarlarda ortaya çıkan tehditleri tespit etmesine yardımcı olacak yüzlerce lisan ve lehçedeki içeriği tahlil etme yeteneği nedeniyle Kinzen’in bilhassa kıymetli olduğunu da ekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!