Telefon

Steam, en çok kullanılan işletim sistemini açıkladı

Oyun dünyasının en kıymetli platformlarından biri olan Steam, sahip olduğu bilgilerle oyuncular için hayli keyifli bir bilgi kaynağı haline geldi. Nizamlı aralıklarla açıklanan haftanın en çok satılan oyunları, ayın en çok satılan oyunları, en çok oynanan oyunlar üzere büsbütün oyunlara yönelik istatistiklerin yanı sıra, oyuncuların kullandıkları işletim sistemleri üzere datalar de bir oldukça ilgi görüyor.

Diğer bir taraftan ise, bilhassa Windows işletim sistemlerini ilgilendiren bu datalar, Amerikalı teknoloji devinin en yeni işletim sistemi olan Windows 11’in performansını görebilmek açısından da büyük ehemmiyet taşıyor. Her ne kadar Microsoft, yeni işletim sistemiyle alakalı nokta atışı dataları paylaşmaktan kaçınsa da, Steam kanalından gelen bu bilgiler Windows 11’in gelişim sürecini az da olsa anlamamızı sağlıyor.

Steam, en çok kullanılan işletim sistemini açıkladı

Peki oyun platformu olarak Steam’i tercih eden oyuncuların en çok tercih ettikleri işletim sistemi hangisi dersiniz? Yanıt kolay, tabi ki Windows 10. Paylaşılan bilgilere nazaran, tüm PC oyuncuları içerisinde %68,49’u tercihini Windows 10’dan yana kullanıyor. Lakin bu oranın bir evvelki haftaya nazaran %0,57’lik düşüş gösterdiğini hatırlatalım.

Windows 11 kullanıcılarına baktığımız vakitse, bu kümenin tüm kullanıcıların %24,84’ünü oluşturduğunu görüyoruz ki Windows 11 kullanıcı sayısında ise %1,06’lık bir artış oranı kelam konusu. Aslında gelen datalarda de Windows’un kullanıcı sayısının ufak oranlarda arttığını görüyorduk. O yüzden Steam verisinin doğruluk hissesinin bir epey fazla olduğunu da bir defa daha anlamış olduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri