Teknoloji

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Oyun dünyası pandeminin tesiriyle uzun bir müddet hayli kısır bir devirden geçti. Oyunseverlerin yeni maceralara hasret kaldığı günler nihayet 2022 yılının başlarından itibaren son bulmaya başlayınca, yeni oyunlar da peşi sıra geldi ve oyun dünyası yine hareketlendi. Lakin asıl bomba yılın sonlarına gerçek satışa sunulan Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’nin satışa sunulmasıyla patladı.

Satışa sunulduğu birinci 10 gün içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat hududunu geçen oyun, çok uzun mühlet en çok satılan oyunlar listesinin tepesindeydi. Lakin Steam tarafından paylaşılan ve 10-17 Ocak tarihleri ortasını baz alan listeye baktığımız vakit, Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’nin doruktan düzgünce uzaklaştığı görülüyor.

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Paylaşılan listeye nazaran, dünya genelinde en çok satılan oyun Counter-Strike: Küresel Offensive oldu. Bu oyunun tam 545 haftadır en çok satılan oyunlar listesinde olduğunu ve geçtiğimiz haftayı da 2. Sırada kapattığını hatırlatalım.

Listenin ikinci sırasına baktığımız vakitse burada Apex Legends’ı görüyoruz. Tanınan oyun da Counter-Strike: Global Offensive kadar olmasa da tam 115 haftadır en çok satılanlar listesinde bulunuyor. Call of Duty: Çağdaş Warfare II bu hafta en çok satılanlar listesinde kendisine fakat 7. Sırada yer bulabilirken, EA Sports FIFA 23 ise 11. Sıraya kadar geriledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking