Teknoloji

Steam Ubuntu Linux Dayanağını Sonlandırıyor

Steam tarafından Ubuntu tercih eden oyuncuları üzecek bir karar verildi. Steam Ubuntu Linux takviyesini işletim sisteminin 19.10 sürümü ile birlikte sonlandıracak. Bu sürümün 32-bit x86 bileşenlerini sonlandıracak olması ise kararın ardındaki sebep olarak gösteriliyor.

Steam takımı mevcut kullanıcılar ile olan kopuşu minimize etmek istediklerinin de altını çiziyor. Öte yandan, yakın vakitte öteki bir Linux dağıtımına odaklanmak da planlar ortasında. Valve uyumluluk sorunlarının yaşanmaması ve Steam ya da kimi oyunların düzgün çalışamaması ihtimaline karşı bu türlü bir atak gerçekleştiriyor. Ubuntu’nun 32-bit x86 bileşenlerini sonlandıracak olması öbür oyun platformlarını da tehdit ediyor. GOG da bunlardan bir tanesi.

Şu an için Canonical Ağustos ayında 19.10 sürümünü çıkarana kadar pek fazla müddet de bulunmuyor. Bu manada Ubuntu kullanıcılarının oyun oynama, bilhassa de Steam ile ilişkili oyunlar oynama konusunda külfetler yaşayacağı kesin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!