Teknoloji

Steam’de artırım yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Oyun dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Steam, ülkemizdeki oyuncular için farklı bir kıymet taşıyor. Yüksek döviz kuru ve artan enflasyonist ortam nedeniyle artık yanına yaklaşılmaz hale gelen oyunların tersine, son derece makul fiyatlardan oyunseverlerin binlerce içeriğe ulaşabilmesine imkân tanıyan Steam, bilhassa düşük döviz kuru önerisi sayesinde yıllarca bu misyonunu muvaffakiyet ile sürdürmüştü.

Ancak döviz kurunun 18,00-TL’nin üzerine çıkmasıyla birlikte oyun fiyatı teklif robotunu güncelleyen Steam, buradaki döviz kuru ayarını 1,80-TL’den 10,00-TL’nin üzerine çekmişti.

Steam’de artırım yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Her ne kadar Steam’in “bu oyun şu fiyattan satılabilir” halinde teklif yapmasını sağlayan bu robotun yasal bir bağlayıcılığı olmasa da, şirketlerin oyunlarını Steam’de listelerken bu robottan yardım aldıkları kesin. İşte tam olarak bu nedenle Black Friday aktifliği sayesinde azalan oyun fiyatları bir kere daha ve üstelik eskisinden çok daha yüksek bir süratte artmaya devam ediyor.

Steam tarafından servis edilen son listelere göz attığımız vakit, düne kadar 10,00 – 11,00-TL’den satılan onlarca oyunun fiyatının 400,00-TL’ye yaklaştığını görüyoruz. Bunun manası ise Steam’de onlarca oyun %3.000 civarı artırımlarla karşı karşıya. Bu oyunlara DICE’ı örnek gösterebiliriz. Onlarcası üzere bu oyunda birkaç gün öncesine kadar 11,00-TL’ye satılırken şimdiki fiyatı tam 340,00-TL. Ne diyelim umarız fiyatlar daha da artmaz da en azından kampanya devirlerinde yine uygun fiyatlardan erişilebilir hale gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al