Teknoloji

Taban fiyat artırımı sızdırıldı! İddiaların çok üzerinde!

Şu sıralar Türkiye gündeminin en değerli başlıklarından birisi de taban fiyat artırımları. Malum, kısa bir müddet evvel taban fiyata gelecek olan zam ile ilgili birinci bilgiler gelmeye başlamıştı. Aralık ayı içerisinde gerçekleşecek olan toplantılarla artırım oranı da netlik kazanacak.

Bilindiği üzere 2023 seçim yılı. Hasebiyle 2023 minimum fiyat artırımının olağanın çok daha üzerinde olması bekleniyor. Şimdiye kadar mevzu ile ilgili pek çok sayı söylem edildi. Genele baktığımızda 7 bin TL altında bir sayının konuşulmadığını görüyoruz.

Asgari fiyat artırımı sızdırıldı! Varsayımların çok üzerinde!

Lakin sızdırılan son bilgilere nazaran taban fiyat artırımı varsayım edilenin de ötesinde olacak. Kulislerde gezinen son sayı ise tam 10 bin TL! Evet yanlış okumadınız 10 bin TL!

Hali hazırda taban fiyat net olarak 5500 TL düzeylerinde. Hasebiyle bu meblağa neredeyse yüzde yüze yakın bir artırım gelmesi ön görülüyor. Hakikaten bu sayı iktidara yakın olan TV kanallarında da manşetlere taşınmaya başladı. Yani minimum fiyatın 10 bin TL’ye yükseltilmesi sandığınız kadar imkansız bir olay değil.

Elbette taban ücretin 10 bin TL’ye yükselmesi, ister istemez eser ve hizmet fiyatlarını arttıracaktır. Ama bu noktada kıymetli olan öge insanların alım gücü diyebiliriz. Bakalım yeni yılda alım gücündeki oranlama nasıl olacak? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al