Teknoloji

Taban fiyat artırımında heyecanlandıran gelişme!

Asgari ücret artırımında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bu yıl içerisinde ek artırım alan taban fiyata artık 2023 yılında yüksek bir artış gelmesi bekleniyor. 2023 yılı Taban Fiyat artırımı için en az enflasyon oranında bir artış bekleniyor. Uzmanlar yeni yılda asgeri fiyat beklentilerini açıkladılar.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren minimum fiyata ilgili birinci ayrıntılar gelmeye başladı. Bu kapsama Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in minimum fiyat artırımına ait, “Aralık ayı geliyor, tekrar değerlendirip konuşacağız. Hiç kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” açıklamasını yaptı.

Asgari fiyat artırımında heyecanlandıran gelişme!

Asgari fiyata 2022 yılında iki sefer artırım yapıldı. Ocak ayında yapılan % 50’lik artırımın akabinde 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak taban fiyat, brüt 6 bin 471 TL, net 5 bin 500,35 TL olarak belirlenmişti. Böylece 2022 yılı içerisinde taban fiyata yapılan artırım oranı % 80’i buldu. Yeni taban fiyat ile ilgili kestirimler 7500 TL- 7700 TL ortasında. Vergi Uzmanı Muhammet Bayram gelecek yıl minimum fiyatın ne kadar olacağı hakkında bir kestirimde bulundu. Bayram, “1 Ocak 2023 tarihi itibariyle taban fiyatta en az enflasyon oranında bir artış bekliyoruz. O yüzden enflasyon oranında yüzde 40’lık bir artış yapılırsa taban fiyat 7.700 lira civarında olacaktır.” dedi.

Öte yandan Toplumsal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya ise, “7 bin lira ile 7 bin 500 lira ortasına oturmuş olacak.” formunda konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!