Telefon

Apple artık de Pro modelleri ortasındaki farkı açmayı hedefliyor olabilir

Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen Far Out aktifliği kapsamında tanıtılan iPhone 14 serisinin yankıları devam ediyor. Bilhassa iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile ortasında birçok değerli farkın olması, hatta bu farkların en başında ise çok kıymetli bir tasarımsal değişikliğin gelmesi Apple’ın bundan sonraki modellerde nasıl bir yol haritası üzerinde çalışacağını gözler önüne sermişti.

Teknoloji dünyasındaki genel kanı, Apple’ın bundan sonra Pro modelleri için farklı, standart modeller içinse farklı bir yol izleyeceğiydi. Lakin ortaya atılan son savlar, Pro modellerinde bile kendi ortalarında ikili bir yol ayrımına gidebileceğini gösterdi.

Apple artık de Pro modelleri ortasındaki farkı açmayı hedefliyor olabilir

Gelen son bilgilere nazaran Apple, iPhone 15 serisiyle birlikte Pro Max isimlendirmesini terk ederek bunun yerine Ultra ismine geçebilir. Bunun manası ise iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Ultra birbirinden farklı iki sınıfın temsilcisi olarak karşımıza çıkabilir. Zati tezlerin devamı da tam olarak bu duruma işaret ediyor.

Eğer söylentiler doğruysa, iPhone 15 Ultra’nın ön yüzeyinde ikili bir selfie kamerası bulunacak. Bu daha evvel iPhone’larda hiç görmediğimiz bir özellik olduğu üzere, iPhone 15 Pro’da da göremeyeceğimiz bir gelişme olacak. Bu sayede artık Apple’ın yeni serisinde 2’li bir kümeleşme değil 3’lü bir farklılaşmaya gittiğini göreceğiz. Tabi bunların hepsi şu an için söylentiden ibaret. Gerçek durumu öğrenebilmek içinse, daha önümüzde epey uzun bir vakit bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/