Teknoloji

Taşınabilir oyunseverlere makûs haber: Tanınan oyunlara yönelik yasaklamalarla karşılaşabiliriz

Oyun sektörü için artık üç ayaklı bir yapıda demek hiç de yanlış olmayacaktır. Konsollar, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar olarak sayılabilecek bu ayaklar için hala en kıymetlisi konsollar gösterilse de yakın vakitte bu durum değişebilir. O denli ki bir taraftan akıllı telefonların gelişirken öbür taraftan ise taşınabilir oyunlara yapılan yatırımlar büyüyor. Şayet bu formda devam ederse, yakın vakitte en tanınan oyun aygıtı olarak akıllı telefonları göstermek hiç de sıkıntı olmayacaktır.

İşte oyun kesiminin bu derece süratli büyümesinin en değerli sebeplerinden ikisi olan PUBG ve Call of Duty: Mobile cephesinde hayli can sıkan bir gelişme yaşanıyor. Bilindiği üzere bu iki oyunun dağıtıcısı olan Tencent Games, Çin merkezli bir şirket. Gelen son haberlere nazaran ise Çin hükümeti Tencent Games’in %1’lik payını almak istiyor.

Mobil oyunseverlere makûs haber: Tanınan oyunlara yönelik yasaklamalarla karşılaşabiliriz

%1’lik hisseden ne olacak diyebilirsiniz lakin Çin hükümetinin satın almak istediği pay çeşidi “Golden Share” yani “Altın Hisse” olarak nitelendirilen ve direkt sahibine idare heyetine girme hakkı veren bir pay çeşidi. Bunun manası ise şayet söylentiler doğruysa ve Çin hükümeti Tencent Games’in altın payını satın alırsa, artık bu şirketin idaresinde kelam sahibi olacak.

Oyun dünyasını huzursuz eden şeyse, Çin hükümetinin bu gelişmenin akabinde tanınan oyunların Batı dünyasına erişimini kapatabileceği ihtimali. Tencent Games’in en tanınan oyunları PUBG ve Call of Duty: Mobile olduğu için, bu türlü bir gelişmeden en çok ziyan görecekler de bu iki oyunun hayranları olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al