Telefon

Apple’dan reaksiyon çeken atılım: Tanınan müzik uygulamasını kaldırdı

Teknolojinin süratli gelişimi, bir vakitlerin en tanınan aygıtlarının bile bir mühlet sonra miadını doldurmasına neden oluyor. O denli ki çıktığı birinci günden itibaren klasik MP3 çalarların en büyük katili haline gelen ve çok uzun mühlet müzik çalar denildiğinde akla gelen birinci isim olan iPod bile, bu değişime ayak uyduramamış ve tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştı.

Bununla birlikte vakit zaman kimi geliştiriciler kullanıma sundukları uygulamalarla iPod’un yine hatırlanmasını sağlayabiliyor. Lakin burada da karşımıza Apple’ın katı ve aslında ziyadesiyle can sıkan tavrı çıkıyor. İşte bir müddettir bilhassa TikTok görüntülerinde karşımıza çıkan ve indirilme sayısı milyonları aşan Retro Pod isimli uygulamanın da akıbeti tıpkı oldu.

Apple’dan reaksiyon çeken atılım: Tanınan müzik uygulamasını kaldırdı

Retro Pod uygulaması, iPhone’u iPod’a çeviren bir müzik uygulamasıydı ve kullanıcılar ortasında süratle tanınan hale gelmeye başlamıştı. Gerçekten son bilgilere nazaran bu uygulama, tüm müzik uygulamaları ortasında 11. Sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Fakat dün itibariyle bu uygulamayı indirmek isteyen iOS kullanıcıları, Retro Pod’un mağazada olmadığını gördüler. Bunun sebebi ise, Apple’ın kelam konusu uygulamayı mağazadan kaldırmış olmasıydı.

Bu gelişmenin üzerine şu an için ne Apple’dan ne de uygulamanın geliştiricisinden bir açıklama yapılmış değil. Lakin Amerikalı teknoloji devi daha evvelki emsal uygulamaları da mağazadan kaldırmış ve bunun sebebi olarak ise Apple teknolojisinin kopyalanmasına müsaade edilmemesi gösterilmişti. Muhtemelen Retro Pod’un akıbeti de bu sebebe dayanıyordur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking