Teknoloji

Televizyon ve Sinemaların başı çektiği korsanlık gitgide artıyor!

Abonelik tabanlı akış hizmetlerinin son zamanlardaki süratle yükselişi, son yıllarda çevrimiçi korsanlığı da arttırdı. Lakin Birleşik Krallık korsan izleme firması MUSO’nun en son datalarına nazaran, beşerler hunharca dizi ve sinema indiriyor.

Korsan sinema ve dizi indirmeler artıyor

2022’nin birinci sekiz ayı boyunca, korsan sitelere yönelik trafik, bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 21,9 arttı. Bu sayı ölçülen tüm kategorilerde korsan sitelere yapılan 141,7 milyar ziyarete eşit oluyor.

Açıklanan rapora nazaran, korsan indirilen içeriklerin başında dizi ve sinemalar geliyor. Dizi ve sinemalar tüm bu korsan içeriğin yüzde 46,6’sını oluşturuyor. Yayıncılık yüzde 27,8 ile pastanın ikinci en büyük dilimini oluştururken, onu yüzde 12,4 ile sinema ve yüzde 7 ile müzik izlemekte.

Korsan içeriğin yıldan yıla artmasına bakıldığında, her kategoride artışlar görülüyor. Bununla birlikte, bu kategorideki korsanlık oranı yıldan yıla yüzde 49,1 arttı ve sinema bu noktada birinci sırada.

Televizyon ve sinema korsanlığı neden bu kadar yüksek olabilir? Şöyle bir açıklama yapabiliriz, akış hizmetlerinin (Netflix, Disney+, Amazon Prime, HBO Max vb) son vakitlerde artması olabilir. Elbette, favori dizilerinizi izlemenin uygun fiyatlı ve daha kolay yolları var, fakat bu içerikler hak sahipleri ve ilgili dağıtım platformları ortasında imzalanan mutabakatlarla yüksek fiyatlarla sunuluyor.

Çeşitli içerikleri izlemek için, birden fazla hizmete erişim için ödeme yapmanız gerekecek ve bu durum en sonunda kimi beşerler için maliyeti daha da yüksek hale getirecek.

ABD, Ocak-Ağustos 2022 ortasında yüzde 10,9 üzere oranla korsan sitelerine yaklaşık 15,5 milyar ziyaret ile dünya çapındaki en büyük korsanlık yüzdesini oluşturuyor. Rusya, yaklaşık 8,3 milyar ziyaretle ikinci sırada yer alırken, onu sırasıyla 7,9 milyar, 4,7 milyar ve 4,5 milyar ziyaretle Hindistan, Çin ve Fransa izliyor.

Daha fazla insanın meskende olduğu ve boş vakitlerini doldurmak için bir şeyler aradığı hafta sonları ise korsanlık faaliyeti resmen patlama yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi