Telefon

Google Pixel Fold ekran özellikleri ortaya çıktı

Android 12L sürümü tanıtıldıktan sonra, işletim sisteminin kaynak kodlarında Google’ın katlanabilir modeli keşfedildi. Yakında tanıtılacağı varsayım edilen Google Pixel Fold modelinin ekran özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi, Samsung ve Huawei üzere markalardan sonra nihayet Google da katlanabilir telefon piyasasına giriş yapacak. Google’ın katlanabilir aygıtı 2023 yılında tanıtacağı argüman ediliyor.

Google Pixel Fold ekran özellikleri sızdırıldı

Kod ismi Felix olan Pixel Fold modelinde iç ve dış ekran yer alacak. Sızdırılan bilgilere nazaran Google, yeni modelinde Samsung tarafından üretilen ekranlara yer verecek.

İç ekran, 1840 x 2208 piksel (5:6 en uzunluk oranı) çözünürlüğü destekleyecek. Ekranın 7.58 inç boyutlara sahip olacağı belirtiliyor.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilen ekran, 1200 nit azamî parlaklık sağkayabilecek. Ekranın 120Hz yenileme suratını destekleyeceği varsayım ediliyor.

9to5Google grubu, Google Kamera uygulamasının son sürümüne ilişkin APK evrakını incelediğinde Pixel Fold ile ilgili birtakım ipuçları keşfetti. Google’ın geliştirdiği katlanabilir aygıt ile ilgili bilgi yer aldığını fark eden grup, uygulamanın kaynak kodunda isPixel2022Foldable tabirine rastladı.

Bu kod modülünün Google Kamera uygulamasının hangi aygıtta çalıştığını denetim etmek için kullanıldığını açıklayan takım, aygıtın 2023 yılının birinci yarısında tanıtılabileceğini ve katlanabilir modelin Android 12L ile birlikte gelebileceğini belirtti.

Kamera dizilimi konusunda Pixel 6 ve Pixel 6 Pro yerine Pixel 5 serisinde kullanılan sensörlerin yer alacağını açıklayan takım, ana kamera için 12.2 Megapiksel Sony IMX363 ve ultra geniş açı için 12 Megapiksel IMX386 sensörü kullanılacağını tespit etti. Ön kameraları için potansiyel olarak biri “innie” ve başkası “outie” olan iki adet 8 Megapiksel IMX355 sensör kullanılacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri