Teknoloji

Tensor G2, Snapdragon 8+ Gen 1’e rakip olabilir mi?

Google, teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri. Bilhassa arama motoru, Android işletim sistemi, YouTube, Gmail ve daha pek çok eseriyle kendini ziyadesiyle kanıtlamış olan teknoloji devi, hala akıllı telefon alanında kâfi hisseye ulaşabilmiş değil. Bu sorunu çözebilmek için her yeni akıllı telefon modelinde çitayı biraz daha yükseğe çıkarmaya çalışan Google’ın bunu ne ölçüde başarabildiği meçhul.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Pixel 7 serisi de, tekrar bu soru işaretleriyle piyasaya sürülen bir telefon olarak tarihe geçti. Her ne kadar Pixel 7 Pro modeli ile üst segment akıllı telefonlar içerisinde kıymetli bir isim olma potansiyelini ortaya koymuş olsa da, bilhassa Tensor G2 yonga setinin meçhullüğü, bu aygıtların nasıl bir grafik çizeceğini de anlaşılmaz hale getiriyor.

Tensor G2, Snapdragon 8+ Gen 1’e rakip olabilir mi?

Bugüne kadar servis edilen bilgilerde Tensor G2 yonga setinin 4nm gelişim süreciyle üretildiği argüman edilmiş ve bu sayede de emsal bir üretim sürecinden geçen Snapdragon 8+ Gen 1’e rakip olabileceği düşünülmüştü. Lakin bugün bir Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Tensor G2’nin 4nm değil 5nm süreciyle üretildiğini duyurdu. Tabi bu açıklama sonrasında da akıllara Tensor G2’nin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine rakip olup olamayacağı sorusu geldi.

Google sözcüsü ise bu bahiste son derece savlı. Yapılan açıklamalara nazaran Tensor G2 yonga seti selefine nazaran %60 oranında arttırılmış sürate %20 oranında ise verimlilik gelişimine sahip. Lakin bu yonga setinin nasıl bir performans göstereceğini ise ilerleyen zamanlardaki kullanıcı testleri gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!