Teknoloji

Windows 11 artık daha kullanışlı! İşte yeni özellikler

Microsoft, gerçekleştirdiği aktiflik ile birlikte yeni eserlerini tanıttı. Surface Laptop 5 ve Surface Pro 9 üzere eserlerini görücüye çıkaran şirket, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü Windows 11’in birinci büyük güncellemesini de yapılan aktiflik ile bizlere sundu.

Windows 11 yeni özellikleri ile masaüstünüze tertip getiriyor

Microsoft’un şimdiye kadar sunduğu en muteber işletim sistemi olduğu belirtilen Windows 11, gelen yeni özellikler ile birlikte daha inançlı hâle getiriliyor. Microsoft’un geliştirdiği yapay zeka teknolojisine konut sahipliği yapan Smart App Control, yalnızca inançlı olarak belirlediği uygulamaların kullanılmasına müsaade verecek.

Smart App denetim ayrıyeten internet üzerinden gelebilecek öbür tehlikelere karşı da kullanıcıları koruyacak. Sistemin yapay zekasının daima faal olarak mümkün taarruzlara karşı aygıtları koruduğu belirtilirken, kullanıcıların internette rahatça gezinmesi amaçlanıyor.

Microsoft, güvenliğin yanı sıra Windows 11’i daha kullanışlı hâle getirmek için de yeni özellikler sunuyor. Başlat menüsündeki ‘Önerilenler’ kısmını düzenleyen Microsoft, ayrıyeten sık kullanılan uygulamaları bir ortaya getirmeye imkan sağlıyor. Belge Yöneticisi üzerinde ‘yeni sekme’ açma seçeneği sunan Microsoft, böylelikle belgeler ortasında gezinmeyi de daha kolay hâle getiriyor.

Bunların yanı sıra Windows 11’de Snap özelliği de yeni seçenekler sunuyor. Yeni ekran yerleşim seçenekleri sunan sistem, böylelikle kullanıcıya farklı düzenler ortasından seçim talihi yaratıyor. Bu sayede kullanıclar tek bir ekranda farklı sayfaları bir ortada görerek, daha kolay çalışma imkanı yakalayabilecek.

Microsoft bilhassa son periyotta artan konuttan çalışma sistemini de göz önünde bulundurarak ‘görüntülü görüşmeler’ sırasında avantaj sağlayacak yeni özelliklerini de sundu. Windows Studio Effects ile kullanıcılara görüşmeler sırasında çeşitli seçenekler sunan şirket, birebir vakitte ekrandan anlık manzara alma ve görüntü kaydı seçenekleri ile çalışmalarını paylaşmasına müsaade veriyor.

Bunların yanı sıra farklı oturumlar için farklı temalar belirlenmesine ve bunlar ortasında süratli geçiş yapılmasına imkan sağlayan Windows 11 böylelikle daha nizamlı bir görünüm sunabiliyor. Yeni güncelleme de tertibe ehemmiyet veren Microsoft, bundan bu türlü iCloud fotoğrafları dahil tüm evrakları bir ortada sunacak.

Microsoft, sunduğu yeni özellikler ile Windows 11’i çok daha kullanışlı hâle getirmeyi amaçlıyor. Pekala siz Windows 11 ve işletim sistemine gelen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

microsoft
Windows 11
Windows 11 özellikler
windows 11 güncelleme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!