Teknoloji

Tesla, 320 bin aracı geri çağırıyor! Kazaya yol açabilir

Elektrikli araba devi Tesla, yıl sonuna gelmeden yeni bir ihtar daha yayınladı. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) tarafından hazırlanan rapora nazaran, 320 bin Tesla otomobilde kazaya neden olabilecek bir sorun bulunuyor.

Tesla modellerinin art lambası zaten yanıyor

Ulusal Karayolu Nakliyatı Güvenliği Yönetimi (NHTSA) tarafından yayınlanan son geri çağırma raporu, Tesla’nın 2020-2023 yılları ortasında üretilen Model Y ve Model 3 araçlarını etkiliyor. Paylaşılan ikaza nazaran bu modellerin bir yahut iki art lambası rastgele yanabilir. Bu durum ise potansiyel çarpışma riskini artırıyor.

Arka lambaların kendi kendine yanması, yanlış arıza tespitlerine neden olan bir eser yazılımından meydana geldi. Raporda yer alan açıklamaya nazaran, bu yanlış tespitler yalnızca aracın art lambalarını etkiledi. Yani fren, geri vites lambaları yahut dönüş sinyalleri şimdilik sıkıntısız.

Son yanılgının 2022.40.4 versiyonlu eser yazılımından kaynaklandığı belirlendi. Halihazırda bu sürümü kullanan Model Y ve Model 3 için ise 2022.40.4.1 versiyonu indirilebilir hale geldi.

2021 yılında 11 sefer araç sahiplerini uyaran ve 3,4 milyon modelde değişikliğe giden Tesla, 2022’de daha fazla problemle karşılaştı. Tesla hisselerinin yüzde 50’den fazla kıymet kaybettiğini düşünürsek, bu kusur epey berbat bir vakitte ortaya çıktı.

Bu birebir vakitte Kasım ayının üçüncü geri çağırma raporu olmasıyla dikkat çekiyor. Daha evvel araç sahiplerine gönderilen son ihtara nazaran, 40 bine yakın araba hidrolik direksiyon dayanağının kaybolması meselesiyle karşı karşıya kaldı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!