Teknoloji

Tesla üçüncü çeyrekte yeni bir rekora daha imza attı

Tesla, geçmişi çok eskiye dayanmamasına karşın daha şimdiden en değerli araba üreticileri ortasında sayılan bir marka. Amerikalı otomotiv devinin bu muvaffakiyetinin gerisinde yatan sebepler ise tabi ki elektrikli araba dalının öncüsü olması ve tam otonom sürüş modu seçeneğiyle müşterilerini büyülemesi. İşte bu muvaffakiyetinin meyvelerini toplamaya devam eden şirket, yılın üçüncü çeyreğinde de kendi satış rekorunu kırdı.

Tesla’dan yapılan açıklamaya nazaran, yılın üçüncü çeyreğinde toplam 365 bin araç üretildi.

Tesla üçüncü çeyrekte yeni bir rekora daha imza attı

Üretilen araçların içerisinde ezici çoğunluğu 346 bin adetle Model 3 ve Model Y alırken, Model S ve Model X ise yaklaşık 19 bin adetlik üretim kapasitesinde kaldı. Şirketin yayınladığı raporlara nazaran, üretilen bu 365 bin aracın 343 bini sahiplerine teslim edilirken, 22 bin aracın ise sevkiyat kademesinde olduğu belirtildi.

Bu haliyle şirket, geçtiğimiz çeyreğe nazaran üretimini de teslimatını da yaklaşık 30 biner adet arttırmış oldu ki Tesla için bu sahiden epeyce kıymetli bir muvaffakiyet. Üstelik pandemi sonrası devirde hem üretimde hem de talep cephesinde büyük ivme kaybının yaşandığı düşünüldüğünde, Amerikalı otomotiv devinin ne kadar büyük bir iş başardığı daha net bir biçimde anlaşılıyor. Artık gözler yılın son çeyreğine çevrildi. Bakalım Tesla yılın sonunda da bu muvaffakiyetini devam ettirebilecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi