Teknoloji

Tesla’da bir yanılgı daha! Art lambalar düzgün çalışmıyor!

Otomobil üreticisi Reuters tarafından tespit edilen davetini cumartesi günü Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenlik Yönetimi belgesinde duyurdu. Geri çağırma, ABD’li müşteriler için üretilen 2023 Model 3 ve 2020 ila 2023 Model Y araçları kapsıyor.

NHTSA bildiriminde yer alan duyuruda, “Nadir durumlarda, etkilenen araçların bir yahut her iki tarafındaki art lambalar, araç uyandırma süreci sırasında yanlış arıza tespitlerine neden olabilecek bir donanım yazılımı anormalliği nedeniyle aralıklı olarak yanabilir. Fren lambaları, geri vites lambaları ve dönüş sinyal lambaları bu durumdan etkilenmez ve tasarlandığı formda çalışmaya devam eder.” kelamlarına yer verildi.

Tesla’da bir kusur daha! Art lambalar düzgün çalışmıyor!

Tesla, sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak. Şirket, yanlışla ilgili rastgele bir kaza yahut yaralanma şikayeti almadı. Araba üreticisi, sorunun farkına ekim ayı sonunda vardı. Tesla, evvelki gün yaptığı başka bir duyuruda, Model X araçlardaki ön yolcu hava yastığının kimi durumlarda yanlış açılmasına neden olabilecek bir sorun nedeniyle yaklaşık 30.000 aracını daha geri çağırmıştı.

Bu yıl itibariyle, Tesla şu ana kadar ABD’de 19 geri çağırma yayınladı. Bu ayın başlarında şirket, çukurlardan geçen araçlara hidrolik direksiyon dayanağını kesebilecek bir yazılım sorunu nedeniyle 40.186 Model S ve Model X aracını geri çağırdı. Bundan evvel de şirket, camları düzgün çalışmayan bir milyondan fazla aracı geri çağırmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking