YouTube

Microsoft’tan PlayStation kullanıcılarına Call of Duty sürprizi!

Microsoft, 69 milyar dolarlık Activision-Blizzard satın alma çıkmazını çözmek için her yolu deniyor. Birçok kez Sony’nin rekabet savlarıyla karşı karşıya kalan şirket, PlayStation’a 10 yıllık Call of Duty sözü verdi. Microsoft, daha evvelki 3 yıllık teklifi artırarak PlayStation’a yeni bir teklif sundu.

Microsoft: PlayStation, 10 yıl boyunca Call of Duty alacak

New York Times’ta paylaşılan yeni bir rapor, Microsoft ve Activision-Blizzard ortasındaki muahedenin son ayrıntılarını ortaya çıkardı. 69 milyar dolarlık satın alımı kabul ettirmek için AB rekabet şurası ile tartışma içerisinde olan Microsoft, rakip platform PlayStation’a özel bir teklif sundu.

AB ve ABD’li rekabet kurumları; Call of Duty, Warcraft ve Candy Crush üzere çeşitli büyük oyunların geliştiricisi olan Activision-Blizzard’ın Microsoft’a satılmasıyla rekabetin baltalanacağını düşünüyor. Microsoft ise bu muahedeyi, taşınabilir oyun kesiminde Tencent’e rakip olmak hedefiyle yürüttüğünü belirtiyor.

PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 10 yıllık Call of Duty yayınlama kelamı veren Microsoft, tekrar de rakip şirket Sony’nin tenkitlerine maruz kaldı. Sony, Call of Duty’nin 10 dolarlık Xbox Game Pass’te olmasıyla, PlayStation’da 70 dolara satılmasının eş bedel olmadığını lisana getirdi.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer ise Call of Duty’i PlayStation’dan kaldırma planının olmadığını vurguladı. Bu muahedeyi Sony ve PlayStation’a karşı kullanmayacağını söylese de, Sony’den şimdi açıklama gelmiş değil.

Sony daha evvel öbür bir stüdyonun kullanıcıların bu kadar bağlandığı bir oyun geliştiremeyeceğine dikkat çekti. “Başka firma, benzeri bir eser geliştirmek için bütçeye sahip olsa bile, Call of Duty’ye rakip olamaz” dedi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al