Teknoloji

Tesla’nın FSD şoför yardımı artık herkes tarafından kullanılabiliyor

“Bu seçeneği satın aldıysanız, Tesla Tam Kendi Kendine Sürüş Betası artık Kuzey Amerika’da talep eden herkes tarafından kullanılabilir” dedi.

FSD, Tesla’nın “Otomatik pilot” şoför yardım özelliğinin devamı ve otomatik pilot özelliğinin kentlerde otomatik direksiyon, otomatik park etme, akıllı araç çağırma ve trafik ışığı/dur işareti tanıma üzere otomatik fonksiyonlarla genişletilmiş hali. Bu özellik, eylül ayında gelen 3.000 dolarlık bir fiyat artışının akabinde 15.000 dolara yükselmiş fiyatlı bir güncelleme.

Tesla tam otomatik sürüş özelliklerini birinci olarak 2018’de piyasaya sürme kelamı verdi, fakat özellik anca Temmuz 2021’de az sayıda “uzman ve dikkatli sürücüye” açıldı. 9.0 beta sürümünde daha fazla bireye sunuldu, fakat bu test kullanıcıları da hudutlu sayıdaydı. Bu son FSD sürümünde ise Tesla, en az 100 Otopilot mili ve 80 güvenlik puanı ihtiyacını kaldırdı ve artık isteyen herkes bu özelliği kullanabilecek.

Tesla’nın FSD şoför yardımı artık herkes tarafından kullanılabiliyor

Bununla birlikte FSD’nin geniş çapta kullanıma sunulması Tesla’nın, düzenleyicilerin incelemesi altında olduğu bir vakte denk gelmiş durumda. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) kısa mühlet evvel araştırmasını bir çok Tesla kazasına yanlışsız genişletti. Başka bir soruşturmada, Otopilot’u da içeren 30’dan fazla olayı da araştırıyor.

Musk’ın direksiyon başında kimse olmadan büsbütün kendi kendine sürüş kelamı uzun vakittir piyasada. Musk en son olarak özelliğin bu yıl gelebileceğini düşündüğünü söylemiş lakin Tesla’nın son yarar raporunun açıklanmasının akabinde bu argümanlarını geri çekmişti. Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının akabinde Tesla’nın payları son vakitlerde dramatik bir düşüş yaşadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking