Teknoloji

Togg, akıllı aygıtlarına entegre olacak dijital varlık cüzdanını CES’te tanıttı

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren global teknoloji markası Togg, dünyada çeşidinin birinci örneği olan akıllı aygıta entegre dijital varlık cüzdanını, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te duyurdu. Togg’un Avalanche üzerine inşa ettiği bu yenilikçi tahlil, kullanıcılarına banka seviyesinde güvenlik sağlıyor, hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları inançlı bir formda saklama ve aktarma dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosu sunuyor.

Togg, dünyada bir birinci olan akıllı aygıta entegre dijital varlık cüzdanını CES’te tanıttı

Teknolojideki en son yeniliklerin ve birincilerin buluşma noktası olan CES’te yarından sonrasının mobilitesine ait vizyonunu sergileyen Togg, kullanıcıların mobilite tecrübesini üst düzeye taşıyacak teknoloji eserlerinin duyurusunu da yaptı. Togg, dünyada çeşidinin birinci örneği olan akıllı aygıta entegre dijital varlık cüzdanını, Avalanche üzerine geliştirdi. Bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları inançlı bir formda saklama ve aktarma dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahip olacak.

Bu eserin yanı sıra Togg, kullanıcıların eşsiz dijital varlıkları erişebilecekleri bir NFT pazaryeri oluşturduğuna da açıkladı. Kullanıcılar, Togg NFT pazaryeri aracılığıyla akıllı aygıtlarının ekranlarından NFT’leri görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler. Bu NFT’ler özel bir ‘Sanat Modu’ ile kullanıcının ekranında yer alabilecek. Bu özelliklere ek olarak, Togg’un blok zinciri üzerindeki tedarik zinciri projesi de kullanıcıların aygıtların servis geçmişine, değişen kesimlerine ve ulaşım geçmişine çarçabuk erişmelerini sağlayacak. Bu sayede de kullanıcılar aygıtlarının bakım ve tamiratı konusunda daha fazla şeffaflık ve denetim sağlayacak.

“Kullanıcı tecrübesini öteki bir noktaya taşımak istiyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg akıllı aygıtlarını üçüncü ömür alanı olarak tanımladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı aygıtımız ve dijital eserlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı hayat tahlilleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en güzelleriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz.

Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz eserimiz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite tecrübesini öbür bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Mobilite ekosisteminin bir sonu yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek.” Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer de “Togg, geçen yıl blockchain teşebbüslerinin yeri olarak Avalanche’ı seçerek harika bir öngörü gösterdi. Artık de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki bahadır vizyonunu gerçekleştirme yolunda bir büyük adım daha attı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al