Teknoloji

Samsung rekorlara doymuyor! IBM’i geride bıraktı işte nedeni…

2022 yılında patent çalışmalarını hızlandıran Samsung, IBM’i geride bırakmayı başardı.

Patent rekoru kırdı

Samsung Electronics, 2022’de ABD’de bir evvelki yıla yakın olan 8.513 yararlı patent başvurusu yaptı. IBM ise bir evvelki yıla nazaran yüzde 44 düşüş ile 4.743 adet patent ile ikinci sıraya düştü.

2020 yılında patent müracaat sayısını azaltan IBM, 1996’dan 2022’ye kadar fikri mülkiyet yaklaşık 27 milyar dolarlık kar elde ettiklerini açıkladı. IBM araştırma lideri Dario Gil, “Artık sayısal patent liderliği peşinde koşmamaya, fikri mülkiyet gücü olarak kalmaya ve önceliğimizde dünyanın en güçlü portföylerinden birine sahip olmaya devam etmeye karar verdik” dedi.

IBM’in odağını hibrit bulut bilgi süreç, yapay zeka yongaları, siber güvenlik ve kuantuma kaydırdığı biliniyor. Her yıl 8.000’den fazla yeni patent yayınlayan Samsung, görüntüleme sistemleri ve sesli irtibat yüklü patentler ile karşımıza çıkıyor.

LG, ABD’de en çok patent başvurusu yapan üçüncü şirket olarak karşımıza çıkıyor. IBM’in patent sayısına yakın olan şirket, geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 5 daha fazla patent başvurusu yaptı.

Dördüncü sırada ise araba şirketi olan Toyota yer alıyor. Geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 11 artış gösteren patent sayısı, Toyota’nın ar-ge çalışmalarına verdiği kıymeti doğrular nitelikte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking