Teknoloji

TOGG marka araçların model isimlendirmesi belirli olmuş olabilir

Elektrikli otomobil devri, sanılandan ve beklenilenden çok daha süratli bir biçimde başladı. Her ne kadar yıllardır elektrikli otomobillere ait onlarca makale yazılmış, yüzlerce haber çıkmış olsa da, içten yanmalı motorların hakimiyetini kırmak pek de kolay görünmüyordu.

Ancak bilhassa son beş yılda yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde, artık elektrikli otomobiller kesimin yeni trendi olarak kendini kabullendirdi. İşte yerli araba markası TOGG’da epeyce yeterli bir strateji ile direkt elektrikli araba pazarına giriş yapacak ve bu sayede rakiplerine yetişmeye çalışmak yerine onlarla birlikte büyüyüp gelişecek.

TOGG marka araçların model isimlendirmesi aşikâr olmuş olabilir

Bu anlayışla geçtiğimiz günlerde resmi tanıtımı yapılan TOGG hakkında hala ortada çok kıymetli bir soru var. Bilindiği üzere birinci TOGG modeli C-SUV kasa tipiyle 2023 yılının birinci çeyreğinin sonlarına gerçek satışa sunulacak. Fakat hala bu aracın hangi model ismine sahip olacağı açıklanmadı. Öte yandan 2024 yılından itibaren üretilerek pazardaki yerini alması beklenen TOGG C-Sedan için yapılan patent başvurusu ise, bu soru işaretinin ortadan kalmasını sağlayabilir.

Gelen bilgilere nazaran kelam konusu müracaatta TOGG C-Sedan için, TOGG 2 isimlendirmesi kullanılmış. Buradan hareketle TOGG C-SUV için de TOGG 1 demek hiç de yanlış olmayacaktır. Tabi bu isimlendirme, resmi açıklama gelene kadar yalnızca bir kestirim olarak kalacak. Model ismine yönelik resmi açıklamanın ise 2023 yılının başlarında gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi