Telefon

Xiaomi 13 özellikleri artık kesinleşti! Neredesiniz iPhonetaparlar?

Çinli teknoloji devi Xiaomi, şu günlerde bütün gücünü yeni akıllı telefon serisi Xiaomi 13’e verdi. Yıl sona ermeden tanıtmak ve 2023 yılına Xiaomi 13 serisiyle girmek isteyen Çinli teknoloji şirketi, birinci etapta bu seri için 3 farklı akıllı telefon modeli düşünüyor. Bu üç model içerisinden özellikleri en kesin olanınınsa Xiaomi 13 Lite olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekten gelen haberlere nazaran bu telefon, Çin’de satışa sunulan Civi 2 modelinin yine markalanmış hali olacak.

Bu sebeple Xiaomi 13 Lite’ın karşımıza 6,55 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekranla çıkacağını söyleyebiliriz. Gücünü Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden alacak olan telefon 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olacak.

Xiaomi 13 özellikleri artık kesinleşti! Neredesiniz iPhonetaparlar?

Serinin standart modeli Xiaomi 13’e baktığımız vakitse, şayet argümanlar doğruysa bu telefonun karşımıza 6,28 inçlik bir ekranla geleceğini söyleyebiliriz. İşlemci konusunda Snapdragon 8+ Gen 1’i mi yoksa Snapdragon 8 Gen 2’yi mi kullanacağı hala netleşmeyen bu aygıtın tıpkı Lite modeli üzere 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olacağını söyleyebiliriz.

Son olarak Xiaomi 13 Pro modeline baktığımız vakitse, bu telefonun 6,7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde 120Hz LTPO ekranla karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacak olan bu telefon öbür modellere ek olarak 512GB’lık dahili depolama alanı seçeneğini de bünyesinde barındıracak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!