Teknoloji

Volvo elektrikli kamyonlar Türkiye’de! İşte modeller

Ülkemizde ağır hizmet tipi ve büsbütün elektrikli dört yeni kamyon modelinin satışına başlayacak olan Volvo Trucks, karayolu ağır yük nakliyatında elektrikli araçlara geçişi hızlandırmak istiyor. Tüketicilerin karbonsuzlaştırma ve daha çevreci nakliye seçeneklerini tercih etmeleri ve iklim amaçlarını dikkate alan Volvo Trucks dört yeni elektrikli kamyonu ile Türkiye yollarındaki dönüşümün öncüsü olmayı amaçlıyor. 

Türkiye pazarında satışa sunulacak dört farklı elektrikli Volvo kamyon modeli bulunuyor.

Volvo FH Electric, kentler ortası nakliyecilik için geliştirilen sessiz ve sıfır emisyona sahip bir ağır yük kamyonu. Bu kamyon, 35. yaşını kutlayan FH modelinin gelecekteki temsilcisi olarak görülüyor. 

Volvo FM Electric, fonksiyonelliği, geniş görüş açısı ve hareket kabiliyeti ile bölgesel nakliyecilik ve kent içi nakliyecilik için çevreci, sessiz ve ekonomik bir tahlil sunuyor. Volvo FMX Electric, kentsel inşaat projeleri için sıfır emisyona sahip, sessiz lakin çok güçlü ve sağlam bir iş kamyonu olarak hizmet veriyor.

Volvo FL/FE Electric modelleri ise esneklik, güvenlik ve hareket kabiliyeti gerektiren kent içi nakliyecilik gereksinimlerine ekonomik, inançlı ve çevreci tahliller sunuyor.

Volvo Trucks elektrikli kamyon dönüşümünü başlatıyor

Toplantıda konuşan Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya, nakliyecilik bölümünün en büyük dönüşümüne öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Elektrikli kamyon modelleriyle gerçekleşecek büyük dönüşümün hem nakliyecilik dalına hem de topluma yarar sağlayacağından emin olduklarını söyleyen Kıvanç Kızılkaya, 2017 yılından beri satış ve satış sonrası hizmetlerde gerçekleştirilen yatırımlardan bahsederek;

“Tüm Türkiye’de yetkili satıcı ve servis ağımızı genişleterek kesimdeki gücümüzü gün geçtikçe artırıyoruz. Genişleyen ağımız ve işimizdeki uzmanlığımızla müşterilerimizin tahlil ortağı olmak, gereksinimlerinize özel hizmetler sunmak ve nakliyecilik dalına kıymet katmak için çalışıyoruz” dedi.

Kızılkaya kelamlarını “Volvo Trucks olarak insan hayatına verdiğimiz bedelle tanınan bir markayız. Son yarım asırda bu kıymetli vizyona çevreyi de dahil ederek; hem iklim hem doğal kaynaklar hem de insanlık için sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklandık.

Gelecek için belirlediğimiz maksat ise ‘Sıfır Emisyon’. 2040 yılına ulaştığımızda Volvo Trucks markasını taşıyan tüm araçların yollarda sıfır emisyonla hareket etmesini öngörüyoruz. Bizi bu sürdürülebilirlik amacımıza taşıyacak en kıymetli adım elektromobilite olacak” diye sürdürdü.

Toplantıda, yakın periyotta kamyon nakliyeciliğinde elektrikli araçlara geçilmesi konusunda büyük bir potansiyel olduğunu belirten Volvo Trucks Milletlerarası Elektrikli Kamyon Segment Geliştirme Yöneticisi René Müller, elektrikli kamyonların 2030 yılına kadar satışlarının yarısını oluşturmasını hedeflediklerini ileterek;

“Bu yıl prestijiyle üretimde olan toplam altı elektrikli kamyon modeliyle Volvo Trucks, global kamyon sanayisinde kent içi dağıtımdan kamuya, inşaat araçlarından bölgesel nakliyeye kadar tüm segmentleri kapsayan eşsiz bir elektrikli eser yelpazesine sahip.

Küresel bayi ağımız ve servislerimiz aracılığıyla sunduğumuz bu eksiksiz elektrikli nakliyecilik tahlilleri, müşterilerimizin muvaffakiyetleri açısından da hayati bir role sahip” açıklamasında bulundu.

Günümüz prestijiyle Volvo Trucks, seri üretimdeki altı farklı modelle daldaki en geniş elektrikli kamyon ailesine sahip bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!