Teknoloji

Togg muştuyu verdi! Şarj istasyonlarının adresi belirli oldu

Togg, 10 gün sonra yeni C-SUV elektrikli ve yerli arabasının seri üretimine başlayacak. Ancak bir yandan da Trugo ile süratli şarj istasyonu suram sürecini yürütüyor. Bugün ise Togg ve Shell ortasında yeni bir muahede imzalandı.

Togg, 600 adet Trugo süratli şarj istasyonunu 81 vilayetteki 400 Shell şubesine yerleştirecek!

Togg, bu ayın başında birinci Trugo şarj istasyonunun kurulumunu tamamladı. Bolu’da açılacak olan bu istasyonun şu an için 12 aracı tıpkı anda şarj edebilecek Star Charge tarafından üretilen 6 adet şarj ünitesi olduğunu biliyoruz. ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan’ın bu istasyona olan ziyaretini aşağıdaki kontaktan izleyebilirsiniz.


Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

Buna ek olarak, Togg’un eş ortaklarından Kuvvetli Holding’in çatısı altındaki Vestel tarafından da Trugo için üretilen onlarca şarj istasyonunun teslim edildiğini gördük. Olağan bu kadar değil. Çünkü çok daha güçlü bir şarj istasyonunun olduğu ortaya çıktı.

Siemens tarafından üretilen bu istasyonlar 180 kW değil, tam 300 kW DC süratli şarj dayanağı sunuyor. Bu sayede sırf arabalar değil, elektrikli kamyon ve tır üzere büyük ticari araçlar da faydalanabilecek. Yani Togg’un istasyon konusunu şimdiden tamamladığını görüyoruz.

Fakat bu ünitelerin nereye kurulacağı istikametinde bir bilinmezlik vardı. Bugün itibariyle bu bahse da açıklık getirildi. Togg, Shell ile muahede sağladıklarını açıkladı. Bu doğrultuda 600’den fazla yüksek performanslı Trugo şarj aygıtı 81 vilayetteki 400 Shell noktasında kullanıcılara hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom