Teknoloji

Togg’un ödeme sistemini Türk gençler mi geliştirecek?

Dijital Türkiye Blokzincir Hackhatonu DIGIATHON 2022 tamamlandı. 24 kadronun, 30 saat yarıştığı Blokzincir Hackhaton’una, e-Devlet ve Togg entegreli blokzincir projeleri damga vurdu! Ön eleme evresi 15 Ekim Cumartesi günü çoktan seçmeli soru-cevap halinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen hackhatonun finali 12 – 13 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi.

e – Devlet ve Togg projeleri damga vurdu!

İncelemeler sonucunda eleme kademesinde başarılı olan 24 kadro, 12 – 13 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilecek final etabında, 30 saatlik maratonda yarıştılar. Bu yıl birinci defa düzenlenen ve Dijital Türkiye hizmetleri temasıyla gerçekleşen Dijital Türkiye Blokzincir Hackhatonu’nun temel emeli iştirakçilerin blokzincir alanındaki maharetleri ile Dijital Türkiye hizmetlerini, blokzincir altyapısı ile geliştirmesi yahut yeni bir fikir olarak sunmasıdır.

Bu kapsamda Türkiye genelinde yer alan üniversite, kamu yahut firmalardan başvuracak yarışmacılar, en fazla beş kişilik gruplar oluşturarak gerçek hayatta kullanılan ve kullanılabilecek hizmetler için yetkinliklerini sergileyecektir. Geliştirme CBDDO lokalinde oluşturulacak Avalanche test ağında Ön Eleme ve Final olmak üzere 2 evrede yapıldı.

Ön eleme sonrasında 10 farklı vilayetten, 88 yarışmacıdan oluşan 24 finalist grubun İstanbul’da katıldığı final etabı 30 saat sürdü. Bu maratonda yarışmacı gruplar, blokzincir teknolojisinin e-Devlet Kapısı‘nda var olan servislere yahut e-Devlet Kapısı’nda kullanılması uygun olabilecek yeni servislerin yazılmasındaki birinci adımlarını attılar.

Biz de hackatonun sonunda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi lideri Ali Taha Koç ile aktifliği konuştuk. Görüntü ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Güzel seyirler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking