Teknoloji

TOGG’un yakıt performansı kendine hayran bıraktı: Pekala ne kadar yakıyor?

Türkiye’nin en kıymetli gündem hususlarından biri olan TOGG, artık yollara çıkabilmek için geri sayıma başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakleriyle gerçekleşen aktiflikte tanıtılan TOGG, ön sipariş alımına Şubat ayında başlayacak. Mart ayından itibarense yollarda görmeye başlayacağımız yerli ve ulusal aracın kilometre başına yakıt ölçüsü da belirli oldu.

Ortaya çıkan son bilgilere nazaran TOGG, kent içinde 100km’lik bir uzaklıkta ortalama 16,9 kWh’lık yakıt sarfiyatına sahip. Lakin şayet sakin ve aracı yormadan kullanmaya uğraş gösterirseniz bu paha 11,5kWh’a kadar gerileyebiliyor. Pekala bunun manası ne? Bir başka söz ile TOGG kilometre de kaç kuruş yakıyor?

TOGG’un yakıt performansı kendine hayran bıraktı: Pekala ne kadar yakıyor?

Tabi ki kentler ortası yolda kullanma, süratli yahut olağan bir biçimde ilerleme üzere faktörlere bağlı olarak bu pahalar değişkenlik gösterecektir fakat elimizde olan bu bilgiye bakarak TOGG’un kilometre de, 68-69 kuruş civarı yaktığını söyleyebiliriz. Üstelik bu şarj istasyonlarından sağlanan elektrik için geçerli bir bedel.

Eğer aracınızı meskende şarj ederseniz, kilometre başına yakıt maliyetinizi 40 kuruşa kadar indirebilmeniz mümkün. Son olarak kelam konusu dataların 315km’lik menzile sahip 150kW motor TOGG’a ilişkin olduğunu, 300kW motorlu modelin ise bundan farklılık göstereceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!