Teknoloji

Toyota’dan kompakt SUV arayanlara yeni model!

Geçtiğimiz kasım ayında düzenlenen Los Angeles Araba Fuarı’nda Toyota’nın konsept araç olarak sergilediği bZ isimli yeni kompakt SUV modelini gördük. Bugün de arabaya ilişkin yeni imgeler ve ayrıntılar paylaşıldı. İşte Toyota bZ özellikleri ve görüntüleri…

Toyota bZ imgeleri ve özellikleri ortaya çıktı!

Yeni Toyota bZ, her ne kadar imajı itibariyle şirketin bir öteki kompakt SUV C-HR modeline benziyor olsa da özellikleri ve boyutları ile ayrışıyor. Çünkü C-HR’dan yaklaşık olarak 17 cm uzun, 9 cm geniş ve 1 cm yüksek. Münasebetiyle iç hacim tarafında daha ferah bir oturma alanı bizleri karşılıyor.

Otomobilin iç dizaynına baktığımızda ise hayli sade bir yapı bizleri karşılıyor. Birinci olarak 2 adet kavisli dokunmatik ekran görüyoruz. Bunlardan birincisi şoför tarafında yer alıyor. Navigasyon, yakıt tüketimi, yol asistanı ve otomatik sürüş gibisi özellikleri buradan takip etmek mümkün.

Büyük uzunluk tablet üzere duran ikinci ekranda ise iklimlendirmeden cümbüş sistemine kadar aracın tüm özelliklerine erişilebiliyor. Buna sürücünün önünde yer alan ekrandaki bilgiler de dahil. Hatta bu küçük paneli de tekrar orta konsoldan denetim ediyor olabiliriz.

Orta konsolun çabucak altında ise hayli şık ve küçük boyutlu otomatik vites denetimcisi bulunuyor. Bu kısmın üst kısmında aracı çalıştırma butonu yer alırken altında yer alan düğmeyi üst çekerek P, aşağı çekerek de sırasıyla R, N ve D pozisyonuna getirebiliyoruz.

Ayrıca vites seçim kısmının sağ ve sol kısmında kalan alanlarda büyük uzunluk akıllı telefonların rahatça sığabileceği kablosuz şarj istasyonlarının bulunduğunu görüyoruz. Bunun haricinde arabada sadece kapıların üzerinde ter alan dokunmatik cam açma-kapama denetimcileri ile kapı açma-kapama butonu dikkatleri çekiyor.

Tabii şuan için konsept bir araca baktığımızı da hatırlatalım. Bu nedenle önümüzdeki periyotta satışa sunulacak olan versiyonda direksiyon simidinden kontrolcülere kadar beklenen ve öngörülemeyen değişiklikler olabilir.

Siz Toyota bZ özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking