Teknoloji

TP-Link Deco X73-DSL Wi-Fi 6 Modem Satışa Sunuldu

TP-Link, geçen yıl satışa sunduğu birinci Wi-Fi 6’lı modeme bir seçenek daha ekledi. Deco Mesh eser ailesi içinde bir modem/router olan Deco X73-DSL, Wi-Fi 6 teknolojisiyle Mesh teknolojisini buluşturuyor.

Bir VDSL modem/router olan Deco X73-DSL, başta Deco Mesh sistemi kullanıcıları olmak üzere konutunda Wi-Fi 6 teknolojisine geçmek isteyen tüm kullanıcıları hedefliyor. Yüksek Wi-Fi suratı, çok daha geniş kapsama alanı, çok sayıda aygıta takviye sağlayan eser, tıpkı vakitte Mesh teknolojisinin sağladığı kesintisiz irtibat keyfini de sunuyor. VDSL modem, Wi-Fi 6 yönlendirici (router) ve Mesh Wi-Fi sistemi özelliklerini tek bir kutuda buluşturan Deco X73-DSL, birebir vakitte yüksek güvenlikli bir ağ oluşturuyor.

Deco X73-DSL modem/router, Harika VDSL teknolojisi sayesinde VDSL2 modellere nazaran 3.5 kat daha süratli ilişki sunuyor. VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL ilişki tipleriyle de uyumlu olan sistem, kablosuz temasta 5.4 Gbps (çift bant toplam değeri) suratlara ulaşabiliyor. Kablolu kontakta da Gigabit suratlar sunan modem/router, 4 adet Gigabit Ethernet WAN/LAN girişine sahip. Bu girişlere kablo ile ağa dahil olabilen aygıtlar bağlanıp yüksek süratlerde ağa erişebiliyorlar. Birebir vakitte 1 adet USB 3.0 girişi olan eserde telefonları modeme bağlamayı sağlayan 2 adet de FXS girişi de yer alıyor.

Hüzmeleme ve BSS Color teknolojileri sayesinde çok daha geniş Wi-Fi kapsama alanı sunan Deco X73-DSL, olağan kurallar altında 270 m2’ye kadar kesintisiz bir Wi-Fi ağı oluşturabiliyor.

Deco Mesh teknolojisine sahip olan eser, mesken içinde kesintisiz sirkülasyon imkanı sunuyor. Aygıtlar ortasında kullanıcı hissetmeden geçiş yapılıyor ve kullanıcılar her an bağlı olmanın keyfini çıkarıyor.

Tüm bu güçlü teknik özellikler tıpkı vakitte güçlü güvenlik ile tamamlanıyor. Deco X73-DSL, WPA3 güvenlik protokolünü destekliyor ve SPA güvenlik duvarı, erişim denetimi üzere ağ güvenliğini sağlayan özelliklere sahip. Bunların yanı sıra tüm ağı, ağa bağlanan aygıtları ve başta çocuklar olmak üzere aile üyelerinin sanal ortamda güvenliğini de önplana alan modem/router, TP-Link HomeShield güvenlik paketiyle geliyor. Gerçek Vakitli IoT Muhafazası, Makus Maksatlı Site Engelleyici, Müsaadesiz Girişi Tedbire Sistemi, DDoS Saldırısını Tedbire ve Mesken Ağı Tarayıcısı HomeShield paketinde yer alan güvenlik özellikleri.

Deco uygulaması üzerinden suramı ve kullanımı da son derece kolay olan Deco X73-DSL, 200 USD (KDV dahil) fiyatla Türkiye’de satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom