Teknoloji

Tüm Apple eserleri USB-C için geri sayıma geçti

En son Power On bülteninde yazan Gurman, şirketin yakın vakitte yenilenen AirPods Pro da dahil olmak üzere tüm kablosuz kulaklıklarını 2024 yılına kadar şarj standardına geçirmesini beklediğini söylüyor. Ayrıyeten Apple, Magic Mouse üzere aksesuarları USB-C ile yenileyebilir.

Bu değişiklik, Apple eserlerinin birçoklarını Avrupa Birliği’nin yaklaşan USB-C yönergesine uygun hale getirecek. Bu haftanın başlarında Avrupa Parlamentosu, limanı blok genelinde ortak şarj standardı yapmak için oy kullandı. Mevzuat yürürlüğe girdiğinde, AB’de piyasaya sürülen tüm yeni telefonlar, tabletler ve kulaklıkların 2024’ün sonuna kadar şarj için USB-C’ye sahip olması gerekecek. Yasa, 2026 baharında dizüstü bilgisayarları kapsayacak biçimde genişletilecek.

Tüm Apple eserleri USB-C için geri sayıma geçti

Mayıs ayında Gurman, Apple’ın AB’nin önerilen mevzuatı kabul etmesinden evvel USB-C iPhone’ları test etmeye başladığını bildirdi. O vakit, şirketin değişikliğe devam etmesi halinde, “en erken 2023’e kadar gerçekleşmeyecek” konusunda uyardı. Artık, iPhone 15 sınırının önümüzdeki sonbaharda USB-C’yi almak için “aslında bir kilit” olduğunu söylüyor.

Ancak Apple’ın USB-C’ye geçişi kısa ömürlü olabilir. Gurman, şirketin iPhone ve iPad’i “önümüzdeki birkaç yıl içinde” “tamamen” endüktif şarja geçirmesini bekliyor. Şirketin, kablosuz şarjı kapsamadığı için teknolojiyi AB mevzuatını aşmanın bir yolu olarak görebileceğini belirtiyor.

Tabii ki, Apple söylenti değirmenini gereğince uzun müddettir takip ediyorsanız, portsuz bir iPhone’un, 2016’da iPhone 7‘den kulaklık jakını çıkardığından beri şirketin düşündüğü bildirilen bir şey olduğunu bilirsiniz. O vakitten beri Qi şarjı Apple için birkaç sorun yarattı buna 2019’da AirPower’ın yüksek profilli iptali de dahil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom