Teknoloji

Toplumsal medyada deprem! Herşey bu kadar kolay mi?

Cumartesi gecesi geç saatlerde, Ye’nin yanından geçen West, “Yahudi Halkında Vefat Hatası 3’e” gideceğini söyledi. Birebir bildiride West, “siyahlar aslında Yahudi” olduğu için antisemitik olmadığını öne sürerek kendini savundu.

BuzzFeed News’e nazaran, Twitter’ın nefret dolu tweet’i kaldırması biraz vakit aldı. Fakat Pazar gününden itibaren West’in vakit çizelgesinde iletisi görmek artık mümkün değil. Bir şirket sözcüsü Engadget’e “Söz konusu hesap Twitter’ın siyasetlerinin ihlali nedeniyle kilitlendi” dedi.

Sosyal medyada deprem! Herşey bu kadar kolay mi?

Askıya alma, West’in Instagram hesabının Meta tarafından emsal biçimde kısıtlanmasından sonra geldi. O vakitten beri silinen bir gönderide West, Sean “Diddy” Combs’a gönderdiği ve rapçinin bir küme güçlü Yahudi tarafından denetim edildiğini ima ettiği bir bildirinin ekran imajını paylaştı.

Amerikan Yahudi Komitesi, West’in hafta başında Fox News sunucusu Tucker Carlson ile yaptığı röportajda yaptığı açıklamaları ve gönderiyi kınadı. Örgüt Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kanye West’in bu hafta sergilediği davranış son derece rahatsız edici, tehlikeli ve antisemitik bir dönem” dedi.

Instagram hesabı askıya alındıktan sonra West, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e saldırmak üzere Twitter hesabına gitti. O yazı hala platformda duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom