Telefon

Türk Telekom yeni projesiyle abonelerinin gönlünü kazandı! Herkes Türk Telekom’a geçmek istiyor!

Kurumsal toplumsal sorumluluk projeleri ile teknolojiyi güzellik ve yarara dönüştüren Türk Telekom, görme engellileri bilgi ve sanatla buluşturmayı sürdürüyor. Ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde teknoloji bölümündeki bilgi birikimini kültür sanat alanına aktaran Türk Telekom, görme ve işitme engelli sanatseverlerin, Sesli Adımlar uygulamasının yönlendirmeleri ile AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, pürüzleri aşan bir tecrübe sunuyor. Türk Telekom, Türkiye’nin birinci telefonda sesli kitap hizmeti olan Telefon Kütüphanesi’ndeki kitap sayısını ise 3 bine yükseltti.

‘Herkes için erişilebilir iletişim’ unsuru ve ‘insan odaklı’ yaklaşımıyla kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda yaptığı açıklamada, teknolojiyi güzellik ve yarara dönüştüren projelerini sürdürdüğünü söz etti.

Türk Telekom Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Arif Sancaktaroğlu, “‘Türk Telekom olarak, ‘Türkiye’ye Değer’ mottosu ile kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın temelinde erişilebilir ömür için teknoloji anlayışı yatıyor. Bu kapsamda, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulama ve projeleri hayata geçiriyoruz. Örneğin çok kısa bir müddet evvel, ana destekçisi olduğumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde görme ve işitme engelli kullanıcıların kapalı ve açık alanlarda rahat taraf bulmalarını sağlayan Sesli Adımlar uygulamamızı kullanıma sunduk. Telefon Kütüphanesi uygulamamızla görme engellileri 3 bin sesli kitapla buluşturuyoruz. Teknolojiyi insanların yeterlilik ve yararına sunan bir kurum olma vizyonumuzla, çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Kültür ve sanatın kalbi ‘AKM’de erişilebilir ömür teknolojileri

Türk Telekom, ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür sanat ile harmanlarken, erişilebilir sanat için de çalışmalarını sürdürüyor. Görme engelli bireyler taşınabilir aygıtlarına indirdikleri Sesli Adımlar uygulamasıyla, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında uygulama eşliğinde kimseye gereksinim duymadan özgürce vakit geçirebiliyor. ‘Sesli Adımlar’ Atatürk Kültür Merkezi’nin ana ve alt girişi başta olmak üzere, otopark dahil tüm girişlerden itibaren sinema, kütüphane, stant salonu, restoran ve kafelerin yanı sıra Türk Telekom Opera Salonu’nda dış kapıdan iç salon kapılarına, acil çıkışlara kadar sesli ve kolay ikonlarla yönlendirme sağlıyor.

Telefon Kütüphanesi ile bilgiye erişimde fırsat eşitliği

Türk Telekom’un Türkiye’nin telefonda birinci sesli kitap hizmeti ‘Telefon Kütüphanesi’ zenginleşen içeriğiyle kitapların görme engellilere ulaşan sesi olmayı sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi GETEM iş birliği ile hayata geçirilen ‘Telefon Kütüphanesi’ndeki kitapların sayısı 3 bine ulaştı. En çok satanların yanı sıra görme engellilerin okumayı talep ettikleri kitapların eklendiği ‘Telefon Kütüphanesi’ ile kullanıcılar, romandan şiire, tarihten ferdî gelişime50 farklı kategoride sesli kitaba ve uygulama içerisinde yer alan ‘Tablolar Konuşuyor’ içeriği sayesinde dünyaca ünlü 30 sesli betimlemeli tabloya taşınabilir telefonları aracılığıyla rahatça ulaşabiliyor. Görme engellilerin bilgiye erişebilmeleri emeliyle daima geliştirilen Telefon Kütüphanesi uygulaması, sesli kitap dışında da İlaç Barkodu Okuma ve Para Tanıma işlevleri ile günlük hayatlarını kolaylaştırıyor. Ayrıyeten dileyen herkes istekli olarak, Türk Telekom’un Kitaplara Ses uygulaması için görme engellilere özel kitap seslendirebiliyor.

Eğer Türk Telekom tarafından rastgele bir dileğiniz, şikayetiniz varsa yorumlar kısmından bunları markaya iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al