Telefon

Türk Telekom’un Sesli Adımlar uygulaması AKM’de!

Herkes için erişilebilir bağlantı unsuru kapsamında kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, Sesli Adımlar uygulamasını Atatürk Kültür Sanat Merkezi’ndesanatseverlerle buluşturdu. Türk Telekom bu uygulama ile ile ana destekçisi olduğu ve yüksek teknoloji bilgisini kültür ve sanat alanına aktardığı Atatürk Kültür Merkezi’nde herkes için erişilebilir bir tecrübe sunuyor. 

Sesli Adımlar uygulamasının AKM’nin tüm girişlerine, sinema, kütüphane, stant salonu, restoranlara, kafelere ve Türk Telekom Opera Salonu’na sesli yönlendirme sağladığını belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, uygulamanın tüm operatörlerden ücretsiz olarak indirilebildiğini açıkladı. 

Sesli Adımlar uygulaması Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde!

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde de görme ve işitme engelli ziyaretçilere kütüphane içerisinde yönlendirme sağlayan uygulama, Türkçe ve İngilizce hizmet veriyor.

Uygulama Atatürk Kültür Merkezi’nin ana ve alt giriş ile otopark dahil tüm girişlerden itibaren sinema, kütüphane, stant salonu, restoran ve kafelerin yanı sıra Türk Telekom Opera Salonu’nda dış kapıdan iç salon kapılarına, acil çıkışlara kadar sesli ve kolay ikonlarla yönlendirme sağlıyor. 

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal bahis hakkında şu kelamları söyledi;

“Ülkemizin dijital dönüşümünün önderi Türk Telekom olarak, teknolojiden herkesin yararlanması öncelikli misyonumuz. Hayata geçirdiğimiz kurumsal toplumsal sorumluluk projelerimizle teknolojiyi, yeterlilik ve yarara dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Sorumluluk alanlarımıza kültür-sanatı da ekleyerek kendimize yeni bir rota çizdik. Bu rotanın birinci ve en kıymetli durağı ana destekçiliğini üstlendiğimiz Atatürk Kültür Merkezi oluşturuyor.

Bugün, görme ve işitme engelliler için hizmete sunduğumuz Sesli Adımlar uygulamamızla AKM’yi daha da erişilebilir kılmanın heyecanını yaşıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al